Czarny Dym ;p

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Postprzez witboy » 1 cze 2012, o 22:04

u mnie w td podkreconym na boost pinie dawka i turbo baczki takie daje na postoju ze mam czarny dywan z tylu ;] :evil: wiec bez przesady to mechaniczna pompa one lubia puszczac dymki
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

 

Postprzez MTi » 1 cze 2012, o 22:12

mam pina dawkę gov moda i usunięty ogranicznik do tego podkręcone turbo.. ale jak dzis zobaczyłem jak ... Trawa za autem robi sie czarna.. ;/ dalo mi to troche do myślenia i zastanawiam sie nad skręceniem dawki ... bądź podkręceniem turbiny ;))
MTi
Badacz tematu
 
Posty: 291
Dołączył(a): 12 kwi 2011, o 18:41
Lokalizacja: KN-a

Postprzez k0la » 1 cze 2012, o 23:36

U mnie w podkręconym AAZ też wali z wydechu na czarno jak mu podczas jazdy nagle depne (derastycznie zwieksza dawke) lub poprostu gdy jest turbodziura jeszcze po zmianie biegu na wyższy przy zbyt małych obrotach tak od 0.1 do 0.5 bara - musi zadymić, to jest diesel, obroty w dieslu (mówimy o latach '90) sterowane są za pomocą dawki wtrysku ON do cylindra, w benzynie jest sterowane powietrzem że tak sie wyraże (przepustnica) a więc przy dodaniu gazy w dieslu mieszanka staje sie bogata i dymi, w benzyniaku tego nie ma bo podczas dodania gazu mieszanka staje sie bardziej uboga... bla bla bla...

Podsumowując - żeby diesel jechał musi kopcić :)
Avatar użytkownika
k0la
Badacz tematu
 
Posty: 387
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wolfsburg

Postprzez Dj Devilek » 2 cze 2012, o 15:29

Adrian1607, właśnie jak ostro przycisnę to syczy turbo jak h...
Avatar użytkownika
Dj Devilek
Badacz tematu
 
Posty: 175
Dołączył(a): 21 wrz 2011, o 20:25
Lokalizacja: Malbork

Postprzez Adrian1607 » 2 cze 2012, o 16:13

heh to miałem to samo kolego, pierw się jarałem bo mówie do kumpla słuchaj jaki dźwięk prawie jak w subaru ;D a tu zczasem spadek ciśn. doładowania i spadek i spadek... ( wiem bo mam wskaźniki doładowania) i praktycznie nic nie ładowało, a turbo słychać.
Sprawdzaj węże. W tym tkwi problem.
A mocy nie odczułeś mniej?
Avatar użytkownika
Adrian1607
Badacz tematu
 
Posty: 156
Dołączył(a): 26 lut 2012, o 17:22
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez k0la » 3 cze 2012, o 00:16

Mi syczy ale to przez wywalony katalizator, posprawdzaj sobie węże od intercoolera, może być tak że gdzieś Ci z dolotu powietrze ucieka za czujnikiem doładowania i komputer za dużą dawke wtrysku ustala i silnik głupieje...
Intercooler tak wogóle szczelny ?
Avatar użytkownika
k0la
Badacz tematu
 
Posty: 387
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wolfsburg

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości