coś wali w silniku, pomocy!!!

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

coś wali w silniku, pomocy!!!

Postprzez hubri » 20 lut 2013, o 00:34

witam, mam tdi 1z, od 3 dni słyszałem że silnik pracuje trochę głośniej niż zawsze lecz dziś już było całkiem źle. Do 1800 obrotów pracuje w miarę normalnie lecz powyżej tych obrotów coś strasznie się tłucze w silniku, wraz z obrotami coraz mocniej i głośniej. Przy 2500 obrotów już zaczynają boleć uszy. Dźwięk jest metaliczny i ma się wrażenie jak by silnik miał się za chwilę rozpaść. Miał ktoś podobny problem? proszę o pomoc. Dodam że zawsze dbałem o golfa, olej i filtry zawsze na czas, rozrząd + pompa wody zmieniona 10 tyś temu, przed zimą zmieniałem filtr paliwa i świeczki żarowe. Samochód pomimo hałasu i strasznego metalicznego klekotania wcale nie stracił mocy
hubri
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 gru 2012, o 15:51
Lokalizacja: Żyrardów

coś wali w silniku, pomocy!!!

 

Postprzez krzysiek1992 » 20 lut 2013, o 21:37

jakis filmik mozna ????
gdzie to slychac od strony rozrzadu to sciagni pasek plaski i wtedy zobacz jak od strony skrzyni to prawdopodobnie lozysko oporowe zobacz jak wcisniesz sprzeglo co bedzie czy tak samo czy inaczej a jak nie to to popychacze jak jest chodzi na zimnym a jak na cieplym najgorszym wypadki turbina lub panewki i wal :-o
krzysiek1992
Badacz tematu
 
Posty: 284
Dołączył(a): 18 paź 2011, o 20:26
Lokalizacja: ostrów wielkopolski

Postprzez hubri » 21 lut 2013, o 16:14

już byłem u mechanika, okazało się że pourywały się śruby w wale i panewki też poszły :/ temat uważam za zamknięty
hubri
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 gru 2012, o 15:51
Lokalizacja: Żyrardów


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości