Coś niedomaga ?

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Coś niedomaga ?

Postprzez AdamPLSieradz » 16 cze 2013, o 18:14

Auto ogólnie chodzi nieźle, rozpędza się bez problemu do ok 200km/h itd. Jednak ciągle odnoszę wrażenie, że coś jest jednak nie tak. Konkrety:
-wycięty katalizator,
-turbo idealnie czyste, (czyszczone gruntownie ok 1 tys km temu, od tego czasu zeero PSJ :D)
ale
czasami mam takie wrażenie, że dokładnie przy 3 tys obr/min auto delikatnie szarpnie, ale idzie dalej i przyśpiesza, zdarza się to chyba coraz częściej, 1 na 4 razy powiedzmy to zapewne N75? Pytanie drugie: od zaworka wychodzi trójnóg, ale nie wiem kompletnie gdzie go podpiąć pod obudowę filtra powietrza, bo nie ma tam żadnej dziury? I trzy , czy w silniku AFN jest to normalne, że auto lepiej przyśpiesza , kiedy wcisnę gaz , potem trochę odpuszczę i znowu wciśnę, czy auto powinno katapultować jak z procy , gdy wciskam "do dechy"? Czy przepływka nie domaga?
Avatar użytkownika
AdamPLSieradz
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 15:13
Lokalizacja: Sieradz

Coś niedomaga ?

 

Postprzez palio » 16 cze 2013, o 18:32

AdamPLSieradz, najlepiej jest podłączyć vaga sczytać zapisane błędy. Potem logi logi logi. To podstawa. Każda grupa robiona osobno. Wtedy będzie coś można powiedzieć na temat kondycji auta.

Zaworek N75 w AFN jest zupełnie inny niż w 1Z.


Schemat podciśnień

Obrazek

1- filtr powietrza
2- N75
3- N18
4- do ECU
5- do gruszki turbo
6- do recyrkulatora spalin
7- przewód podciśnieniowy od pompy VACUM do serwa hamulcy
8- zaworek zwrotny na przewodzie "7
9- do zasobnika podciśnienia w lewym nadkolu"

[ Dodano: 2013-06-16, 17:34 ]
Ewentualnie ten

Obrazek
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez AdamPLSieradz » 16 cze 2013, o 18:36

Fajnie, tylko nie mam go jak podłączyć po komputer, a mechanicy to większości ,( tu pada niecenzuralne słowo ) i chcę się wstępnie dowiedzieć co i jak. A z tym dodawaniem gazu? Jak to jest kolego?
Avatar użytkownika
AdamPLSieradz
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 15:13
Lokalizacja: Sieradz

Postprzez palio » 16 cze 2013, o 18:43

Na początek sprawdziłbym czy jest cały wężyk idący od turbo. Auto powinno płynnie przyśpieszać.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości