Co to za czujnik?

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Co to za czujnik?

Postprzez Sezzam » 1 mar 2012, o 13:31

Witam, w ten weekend mam zamiar kupić kolejnego w mojej karierze mk3. Przerabiałem już 1.9D taty, swojego 1.4 i teraz 1.6 ojca. Teraz wybór padł na jednostkę TDI 90KM (1Z) lub od biedy będzie zwykły 1.9D. Żadne z naszych aut nie miał w wężu dochodzącym do chłodnicy żadnego czegoś co wygląda na czujnik. Więc moje pytanie co to jest? Do czego to? Co się może dziać jak to jest niepodłączone?

Obrazek
Sezzam
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 lut 2012, o 14:35
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Co to za czujnik?

 

Postprzez slawek5t » 1 mar 2012, o 14:17

Ja mam silnik 1z i mam na tym wężu czujnik temperatury który jest potrzebny. Tylko że mam go dużo bliżej głowicy
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Sezzam » 1 mar 2012, o 15:55

Ja nie wiem jaki to jest silnik, niemniej ten czujnik jest właśnie w dziwnym miejscu. Temp wody zawsze był przy silniku
Sezzam
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 lut 2012, o 14:35
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postprzez slawek5t » 1 mar 2012, o 17:08

Napewno jest to TDI (raczej 90koni).

Hmm tak teraz mysle że może ten cały wąż jest od jakiegoś innego golfa i ten pusty wtyk działa tylko i wyłącznie jako zaślepka. Sprawdź miejsce ktore zaznaczyłem na foto czy nie masz tam kostki.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 2ec4c.html
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Suchy87 » 2 mar 2012, o 00:09

witam ja tam żadnego takiego czujnika nie mam i w tym miejscu nie powinno być, sprawdź przy termostacie czy jest, jak tak to ten jest zbędny.
zdjęcie mojego 1z
Obrazek
Avatar użytkownika
Suchy87
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 01:03
Lokalizacja: Bielsko-B.

Postprzez slawek5t » 2 mar 2012, o 03:28

Obrazek

Suchy87 napisał(a):witam ja tam żadnego takiego czujnika nie mam

Jak to nie :D Zaznaczyłem na foto,.,. Ty tez musisz mieć i MASZ.
Ale na twoim zdjeciu tez widać. Jest taka żółta obwódka. - przyjrzyj sie. Przy niej jest kostka która wpięta jest w owy czujnik

Suchy87 napisał(a):sprawdź przy termostacie czy jest,

Przy termostacie nic nie ma ....

Suchy87 napisał(a):sprawdź przy termostacie czy jest, jak tak to ten jest zbędny.

Ma byc tylko ten który zaznaczyłem na foto.


Sezzam, sprawdź u siebie.


edit :
Pofatygowałem się , poszukałem, i pozwoliłem pożyczyć foto od Kolegi Zico63 (pozdrawiam :) )
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7ce ... b16be.html

Dokładnie widac czujnik o który się rozchodzi .

edit2 :
Niech ktoś jeszcze potwierdzi moje wczesniejsze teorie że wąż jest od innego golfa itd :)
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Sezzam » 2 mar 2012, o 03:49

Sławku sprawdzić mogę dopiero w sobotę o ile ten golfik będzie jeszcze na sprzedaż, podesłałem zdjątko żeby zasięgnąć opinii co to może być bo wolałbym kupić autko sprawne a nie tak jak ostatnio z uszczelką pod głowicą do wymiany i brakiem termostatu. Generalnie do soboty zdecyduję czy kupować czystego diesla (1Y) czy TDI (1Z) bo się boję troszkę dojechanej turbiny.
Sezzam
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 lut 2012, o 14:35
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postprzez slawek5t » 2 mar 2012, o 04:07

Jesli chodzi o turbine w 1Z to ciężko ją zajechać. Predzej silnik siada niz ona :)

Po fotce widac że silnik ma wymienionych kilka wężyków no ale jak z resztą podzespołów to nigdy nie wiadomo.....

Jak możesz to go odpal. Jesli dobrze chodzi i nie ma wycieków to mozesz sie zastanowic czy brać


tak teraz patrze na fote.,....
Widać też że ktos grzebał przy wtryskach.
No i ten wąż jakiś dziwny....

Fachowiec to napewno go nie remontował :)

No ale może jakoś chodzi...... - nie wiem.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez k-m-r1 » 3 mar 2012, o 11:35

a to waż audi ??
musze zerknąć
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez Jake88 » 3 mar 2012, o 18:12

Sezzam, a zauważyłeś, że lewy kielich jest inny? Który to jest rocznik?
Coś mi jest podejrzany ten golf.
Avatar użytkownika
Jake88
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 13 kwi 2009, o 10:07
Lokalizacja: GRD

Postprzez Daante » 3 mar 2012, o 18:50

węże paliwowe z wysokim cisnieniem jakoś nieforemnie powyginane, na lewym kielichu założona jakaś inna poduszka pod amortyzator, przelewy też założone z odwrotnej strony niż oryginalnie. Ten czujnik zbędny pewnie waż z innego samochodu, bo normalnie czujnik jest w rozdzielaczu przy głowicy. Widać, że zaniedbany. Możesz go odpalić i bedzie chodził równo bo koleś zalał doktorka i uzdatniacza nalał do baku, jak odpalisz to odkreć wlew oleju i zobacz czy nie chlapie olejem. Czy ma walnieta uszczelke pod głowica też sprawdzisz wyciagnij bagnet i zobacz jaki olej albo zerknij do zbiorniczka plynu czy w nim nie ma oleju. Ale patrząc na silnik to blachy pewnie też słabe :-P
Avatar użytkownika
Daante
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 15 lut 2012, o 02:02
Lokalizacja: Gdynia, Rzeszów

Postprzez krysek0309 » 3 mar 2012, o 18:51

Jake88,
raczej ten kielich nie jest inny tylko niema tego dekielka jak na lewej stronie bądz go ma ale ćut inny ;-)
Avatar użytkownika
krysek0309
Badacz tematu
 
Posty: 171
Dołączył(a): 20 lis 2011, o 17:20
Lokalizacja: KNS (Koło Nowego Sącza)

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości