Co mu sie dzieje?

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Postprzez darek111 » 13 lut 2008, o 23:04

a jako ropkie lejesz jesli jakies wynalazki .......

[ Dodano: 2008-02-13, 22:08 ]
ale powietrze moze terz dochodzic
darek111
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 lut 2008, o 21:04
Lokalizacja: Ostrołęka

 

Postprzez darkker » 13 lut 2008, o 23:50

Jakiś zaworek jest w pompie ale nie wiem czy na pewno on jest odpowiedzialny za to by ropa się nie cofała .
Kiedys słyszałem że jak się ropa cofa z pompy to tłoczek jest nieszczelny i regeneracja jest potrzebna ale to akurat nie było w samochodzie osobowym tylko w ciagniku rolniczym :lol: No ale wiesz ...... mi się wydaje że zasada działania pompy jak i budowa az tak bardzo się nie różną od siebie. Może być że się myle.
darkker
Badacz tematu
 
Posty: 202
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 20:04
Lokalizacja: Inowrocław

Postprzez kajtek » 14 lut 2008, o 01:22

darkker napisał(a):Jakiś zaworek jest w pompie ale nie wiem czy na pewno on jest odpowiedzialny za to by ropa się nie cofała .

być może jest taki nie znam budowy pompy....
darek111 napisał(a):a jako ropkie lejesz jesli jakies wynalazki .......
to akurat bez znaczenia bo wididziałem że w przewodach ropy nie było i dopiero zasysało wiec to przez to że nie dostawał ropy (na 90% cofała sie)
darek111 napisał(a):ale powietrze moze terz dochodzic
to też biore pod uwage i daje temu 10 % szans bo nie moge znaleźć przyczyny...w kazdym badz razie jedna z tych dwóch opcji według mnie lecz jak narazie znowu chodzi jak zyleta pali na dotyk itd... od kilku dni znowu nic mu nie jest lecz pewności nie mam że znowu sie to nie powtórzy.. Proponujecie coś? znajomy zaproponował zaworek w przewodzie który dochodzi do filtra...A później co pomyślałem to to że filtr z pompka nie jest w 100% szczelny bo gdy pompuje to paliwo ucieka pod ciśnieniem z górnej cześci filtra (ale to pod użym ciśnieniem)... jak jakieś propozycje to smiało ja chetnie poczytam...

[ Dodano: 2008-02-14, 17:40 ]
dzisiaj incydent sie powtórzył dławił sie z rańca po odpaleniu, pojechałem do sklepu z częściami kupiłem filterek orginalny do GTD i zdemontowałem tamten z seata gdyż pompka była nieszczelna wiec może i przez to sie zapowietrzał zobaczymy....
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości