Ciężko pali jak jest zimny

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Ciężko pali jak jest zimny

Postprzez powerqqq » 30 wrz 2012, o 13:19

Witam wszystkich;) Mam taki problem ze swoim golfem III 1.9tdi 90km, mianowicie gdy silnik jest zimny ciężko pali, tak jakby nie mógł się wkręcić na obroty ale po kilku sekundach zapali i wtedy z tłumika wydobywa się biała chmura która śmierdzi niespaloną ropą. A gdy jest ciepły to pali na dotyk. Dodam że pompa wtryskowa jest bardzo dobra, świece grzeją, przekaźnik od świec jest dobry, kąt wtrysku jest też dobry, czujnik temperatury także, wymieniony mam filtr paliwa i powietrza, przewody paliwowe są szczelne.. Może wy mi coś doradzicie. Aha i dodam jeszcze jedno że autko mi pali trochę dużo ropy. Z góry dziekuje za odpowiedzi. Serdecznie pozdrawiam :)
powerqqq
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 gru 2011, o 17:14
Lokalizacja: POLSKA

Ciężko pali jak jest zimny

 

Postprzez palio » 30 wrz 2012, o 14:04

A czy czasami nie widać w przewodach pęcherzyków powietrza

Podłącz VAG i zloguj blok 000 na zablokowanych nastawach (przełaczasz na basic setting - powinna mrugać wtedy kontrolka świec żarowych) - interesuje Cię pozycja nr 2 z lewej czyli kąt oraz przedostania czyli temp paliwa.

Pomiar trzeba zrobić na rozgrzanym silniku... kąt powinien być 51

Gdy zapalasz silnik ECU na złym kącie masz problem, potem ECU wyreguluje przestawiaczem o ile mieści się w tolerancji.

Do zapłonu potrzebne jest paliwo i sprężenie odpowiednie, ale to nie wszystko, paliwo musi być dobrze rozpylona i w odpowiednim momencie wtryśnięta :)

Więc jeśli grupa 013 ma dopuszczalne korekcje dawek na wolnych obrotach to pewnie coś nie halo z kątem wtrysku, albo z czujnikiem temperatury paliwa.

Jak możesz wrzuć tutaj loga grupy 013 i 000 bs każdy z osobna na rozgrzanym silniku.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez powerqqq » 1 paź 2012, o 22:35

Pęcherzykow nie ma, na kompie to sprawdziłem i dalej to samo;(
powerqqq
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 gru 2011, o 17:14
Lokalizacja: POLSKA


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości