ciezko pali 1.9TDI

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

ciezko pali 1.9TDI

Postprzez lukaszek92 » 8 kwi 2014, o 21:31

Witajcie
Problem dotyczy Skody Fabi ale to tez grupa VAG i licze na waszą pomoc.
Opisze problem kupiłem Fabie 1.9 TDI 2002 r 100km pompowtryski wszystko było pięknie ładnie troche mułowaty ale po czyszczeniu pompowtrysków maszynką się rozchodził.
Silnik był troche brudny i postanowiłem go umyc karcher płyn i ogien przy myciu była tez rezerwa jak nigdy;/
No i teraz problem
Ciężko pali , pali raz zgasnie , potem moze za trzecim złapie lub gdy długo kręce stacyjką coś łapnie

Sprawdzane;
silnik komputera -czyszczony
filtr paliwa wymieniony


Wyskakuje co raz bład nie zrozumiały sygnał czujnika wałka rozrządu i wskakuje pomaranczowa kontrolka kontroli trakcji , gasze szybko po zgaszeniu odpala dobrze i wszystko ginie , postoi chwile i jest problem


Czy mozliwe ze cofa sie paliwo? tylko to przychodzi mi na mysl(paraketry pompowtrysków są okej) myslicie ze wstawienie zaworka zwrotnego coś da?
lukaszek92
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 8 wrz 2013, o 21:12
Lokalizacja: Białystok

ciezko pali 1.9TDI

 

Postprzez palio » 8 kwi 2014, o 21:49

A jak wygada synchro walka rorzadu? Od kiedy wyatwpuje blad? Moze padl czujnik. Moze sprawdz dokladnie wtyczke czy sobrze styka.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez lukaszek92 » 8 kwi 2014, o 21:52

właśnie sprawdzane wszystko i suszone moze to tylko zbieg okolicznosci ze stało sie to po myciu silnika

moze cos z układem paliwowym? jak odpale to potem przez chwile pali dobrze pale gasze pale gasze i jest okej
postoi tylko chwile dłuzej i dupa;/

moze byc zapowietrzony układ paliwowy>
moze skusic sie na ten zaworek zwrotny tylko czy paliwo by sie tak szybko cofało>

przy myciu była tez ostra rezerwa jak nigdy , w baku mnóstwo środków zeby rozruszac pompowtryski i moze bokiem mi to wyszło;/

ale parametry wtrsyków teraz sa miód malina ;-)
lukaszek92
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 8 wrz 2013, o 21:12
Lokalizacja: Białystok

Postprzez palio » 8 kwi 2014, o 21:57

Mozesz sprobowac z zawrkirm zwrotnym.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez lukaszek92 » 8 kwi 2014, o 22:02

ten bład czujnika wydaje mi się taki przy okazji , wtedy tez wskakuje kontrola trakci ale to staje sie gdy próbuje go odpalic krótkimi ruchami tak mi soe wydaje ze z za małą iloscią paliwa
a jak kręce do bółu az odpali to nic nie ma i jest git opk 10 sekund

ahh jak tęsknie za starczym poczciwym golfikiem 3 :-D 1.9 tdi 90 km i szedł bez problemu i mało palił a jaki nie zawodny a pompowtrsyki :dobani: :wstyd:
lukaszek92
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 8 wrz 2013, o 21:12
Lokalizacja: Białystok


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości