Ciężko odpala po wymianie silnika

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Ciężko odpala po wymianie silnika

Postprzez piter865 » 27 lis 2012, o 13:15

Witam. Jestem w właśnie po wymianie silnika (1.9 TD AAZ) bo w starym silniku skończyła się kompresja na 4 cylindrze. A więc do rzeczy nowy silnik ma na każdym cylindrze 29 bar, końcówki w wtryskach wymienione tak wiec nie powinny lać, pompa była u pompiarza więc powinna być git, świece grzeją, kąt jeszcze nie ustawiony ale dałem go maksymalnie do silnika aby ułatwić rozruch. Silnik dopiero odpala gdy się nim trochu pokręci i na dodatek trzeba trzymać gaz w podłodze a jak odpali to przez chwile ma obroty ok 2 tys i zaraz spadają. Gdy się trzyma lekko gaz to silnik chodzi ale jak już puszcze gaz to obroty lecą w dół.Gdy silnik chodził i włączyłem nawiew na full to silnik nagle zgasł. W przewodach paliwowych nie widać powietrza. Auto było wcześniej ze starym silnikiem u mechanika ale rozłożył ręce. Według mnie chyba coś jest namieszane na pompie z obrotami ale niech wypowiedzą się ci co mają jakieś pojęcie. Ma ktoś jakiś pomysł aby ożywić golfa??
piter865
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 27 maja 2008, o 16:00
Lokalizacja: Łączany

Ciężko odpala po wymianie silnika

 

Postprzez paliwo » 27 lis 2012, o 21:15

ustaw rozrząd na nowo to jest 3 minuty ustawiania i powinno być dobrze, sam miałem niedawno ten problem ze ciężko kręcił, ustawiłem rozrząd i jest git. Potem wystarczy wyregulować zapłon i kąt wyprzedzenia ale to dobrze jak ktoś umie
paliwo
Badacz tematu
 
Posty: 304
Dołączył(a): 3 mar 2008, o 20:48
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez SotoM » 27 lis 2012, o 23:14

w dezelu zapłonu sie nie ustawia... :-) tylko kąt i dawkę paliwa.
jesli rozrząd jest spięty na blokadach to ustaw w oczko kat początku wtrysku.to ze pompe pyknałes od silnika to nie znaczy ze bedzie dobrze chwytał. spróbuj ja jeszcze ciut odepchnac i zobacz jak bedzie łapał....miejmy nadzieje ze pompe robił ci ktos normalny i ustawił ci na stole dawkę taka jaka powinna byc...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez piter865 » 27 lis 2012, o 23:43

auto wcześniej odwiedziło dwóch mechaników i raczej grzebali z dawka paliwa i obrotami
piter865
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 27 maja 2008, o 16:00
Lokalizacja: Łączany


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości