ciężkie odpalanie z rana

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

ciężkie odpalanie z rana

Postprzez yellow86 » 24 paź 2012, o 23:38

witam , czytam czytam i doczytać się nie moge wiec założe temat
mój problem polega na tym.
autom postoi przez całą noc i rano lipa trza pokręcić z pedałem gazu w podłodze, ale jak odpali i od razu zgasze to póżniej pali od szczała, ostatnio wymieniłem świeczki na beru i lipa dalej tto samo, co myślicie koledzy o wieszających się wtryskach może on już ma dość , a jaki opór powinien mieć wtrysk sterujący i jak to zmierzyć prosze opisać jak naj dokładniej , kabelki ro moja pięta achillesowa. silnik pochodzi z golfa 3 oznaczenie 1Z a siedzi w jeepie cherokee :mrgreen: swap w moim wykonaniu, pozdrawiam
yellow86
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21 cze 2011, o 19:39
Lokalizacja: sosnowiec

ciężkie odpalanie z rana

 

Postprzez slawek5t » 25 paź 2012, o 00:10

yellow86 napisał(a):jak odpali i od razu zgasze to póżniej pali od szczała,

Czyli jakby paliwo się cofało przez noc. Załóż zaworek zwrotny przed filtrem paliwa.
No chyba że pompa wtryskowa nieszczelna...
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez bioly21 » 25 paź 2012, o 09:41

albo pompa paliwa sie konczy i nie chce podawac, bo jak juz raz zassa to pozniej idzie
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez yellow86 » 25 paź 2012, o 11:10

sprawdzimy dzisiaj jak będzie , wywaliłem filtr bo w separatorze byłą jakaś dziwna maź, filtr z jeepa podgrzewany i takie tam bajery :lol:
założyłem zawór zwrotny. czetałem ostatnio dużo o ustawieniu kąta wtrysku niby objawy bardzo zbliżone jak forumowiczów , co o tym myślicie/??

[ Dodano: 2012-10-25, 10:12 ]
a jak dalej będzie lipa to odkręce przewody z wtrysków i zobacze czy pompa podaje. próbowałem dziś wtryski wyciagnąć :dobani: ma ktoś jakiś patent klucza wsadziłem a one ani w jedną ani w drugą strone nawet nie drgneły :-o
yellow86
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21 cze 2011, o 19:39
Lokalizacja: sosnowiec

Postprzez slawek5t » 25 paź 2012, o 16:33

bioly21 napisał(a): pompa paliwa sie konczy i nie chce podawac,

TDi nie ma pompy paliwowej tylko wtryskową zaraz przy silniku :)

yellow86, wtrysków nie ruszaj....

yellow86 napisał(a):czetałem ostatnio dużo o ustawieniu kąta wtrysku niby objawy bardzo zbliżone jak forumowiczów , co o tym myślicie/??

Jesli wczesniej było okej to sam się raczej nie przestawił. No chyba że rozrząd przeskoczył. Lub coś grzebałeś.....

Sprawdź z rana przewody paliwowe. Unieś do góry i zobacz czy pojawi sie powietrze.
Jak silnik chwyci to puszcza dużego jasnego dymka ?

Jak jest z ogólną pracą silnika ?

Najlepiej było by podpiąć vaga i zobaczyc kąt wtrysku i inne parametry
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez yellow86 » 25 paź 2012, o 19:42

jak chyci to puści dynka dość mocno. powiem tak rozrządu nigdy nie robiłem znaczy od kąd silnik wstawiałem czyli jazdy było nie cały rok, rozrząd trza wymienić wiem, silnik dziwnie chodzi głośno i teraz pytanie może ktoś przedemną wymieniał rozrząd i zle coś zrobił i silnika się pozbył, może koło pasowen na wale korbowym się wyrobiło i deko prtrzestawiło czytałem że to dość częsta przypadłośc nie umiejętnych magików a poza tym mma bicie na tym kole
znalazłem to i dokłądnie opisuje moje problemy
:padam:

[ Dodano: 2012-10-25, 20:08 ]
http://search.babylon.com/imageres.php? ... src=SP_def

[ Dodano: 2012-10-27, 04:27 ]
a więc zdaje się ze mu przeszło, wywaliłem filtr paliwa i dałem tylk o zawór zwrotny, i co. Jak ręką odją. nie wiem czemu się tak filtr zapchał przecież ze 2 razy w roku wymieniam heh. i od razu czuć lekką poprawe na pedale gazu :lol:
yellow86
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21 cze 2011, o 19:39
Lokalizacja: sosnowiec


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości