Cieknie pompa wtryskowa 1z

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Cieknie pompa wtryskowa 1z

Postprzez worldwar » 30 kwi 2014, o 00:36

Witam

Cieknie mi pompa wtryskowa w moim 1z 90km.
Wyciek niby był "załatwiony" przez znajomego mechanika, ale dziś otworzyłem maskę nadal widzę, że cała pompa jest mokra, nawet okolice są opryskane ropą.

Da radę gdzieś kupić zestaw naprawczy do opanowania tego problemu ? Czy wymienię to sam, czy lepiej jechać do jakiegoś serwisu (czytałem o problemach z nastawnikami itd).

Macie jakieś linki do takich zestawów naprawczych bo coś na alledrogo znaleźć nie mogę.

ps. czy nieszczelność tej pompy może się objawiać np. dziwnym metalicznym syczeniem z tamtych okolic silnika, kiedy go przybutuję na trasie ? Duze ciśnienie w takiej pompie ?
worldwar
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 1 lis 2012, o 16:02
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Cieknie pompa wtryskowa 1z

 

Postprzez Catmeowing » 30 kwi 2014, o 09:06

Podpinam sie pod temat, cieknie mi pompa w 1.9 TD AAZ, jest mokra po prostu, tez szukam jakiegos zestawu naprawczego uszczelek, na allegro widzialem taki zestaw ale do 1Z

http://allegro.pl/listing/listing.php?d ... &mode=desc

Mam pompe Bosch, ktos wie jak rozpoznac model?

Pozdrawiam wszystkich :)
Avatar użytkownika
Catmeowing
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 30 kwi 2014, o 08:56
Lokalizacja: Bytom

Postprzez d350z » 30 kwi 2014, o 12:58

No powiem tak u mnie ten sam problem, chyba te pompy mają to do siebie że gubią ich dar życia czyli ropke. :przestraszony:

Tak nawiasem, patrzyłem i chyba też ciężko to by było zrobić, nawet mój mechanik nie chce się za to zabierać, że lepiej do pompiarza oddać, a może ktoś coś wie jak to zrobić ?
Avatar użytkownika
d350z
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 14:02
Lokalizacja: LUBELSKIE

Postprzez worldwar » 30 kwi 2014, o 16:38

Czyli nie tylko ja mam ten problem. U mnie ten wyciek jest już dość znaczny. Orientuje się ktoś gdzie we Wrocku lub okolicach zrobię taką pompę ?
worldwar
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 1 lis 2012, o 16:02
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości