Chłodzenie dziwny problem ??

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Chłodzenie dziwny problem ??

Postprzez ssiiwwyyy » 17 mar 2014, o 11:20

Witam wczoraj miałem bardzo dziwny problem z moim golfem 1.9 TDI .
Jadąc dosyć szybko do domu przestało dmuchać ciepłe powietrze myślę na pewno coś z pokrętłem się stało bo temperatura silnika w normie po chwili stwierdziłem ze coś jest nie tak zajechałem na podwórko widzę ślad płynu chłodniczego to już wiedziałem o co chodzi albo pompa wody albo coś innego brakowało mi 2 litry wody w układzie dziś myślę zlokalizuje ten wyciek po dolaniu wody nic nie ciekło hmm myślę może gdzieś na otwartym obiegu cieknie zagrzałem silnik do 90 C ale dalej nic wody nie ubyło jakieś propozycję ??
Avatar użytkownika
ssiiwwyyy
Badacz tematu
 
Posty: 352
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 18:21
Lokalizacja: Wrocław

Chłodzenie dziwny problem ??

 

Postprzez ukaszek92 » 19 mar 2014, o 12:28

Jeżeli wycieków brak.
Nie wyrzuciło wody w trakcie jazdy? Załącza się wentylator?
Kopci lub coś się dzieje?
Sprawdź czy po stonie pasażera w aucie nie ma wody (być może poszła nagrzewnica)
Jeżeli wszystko z tego ok to może poszła uszczelka pod glowicą.
W trakcie produkcji.
ukaszek92
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 10:34
Lokalizacja: Kraków okolice

Postprzez ssiiwwyyy » 22 mar 2014, o 12:38

jak na razie nie widać żadnych wycieków ale korek od zbiornika wyrównawczego był trochę od kręcony może przez to tyle wody gdzieś poszło ale trochę dużo aż 2 litry prawda autko jak się odpali puszcza dymek na niebiesko po chwili ale oleju nie ciągnie hmm
Avatar użytkownika
ssiiwwyyy
Badacz tematu
 
Posty: 352
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 18:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez roddi15 » 22 mar 2014, o 19:33

jezeli temp. silnika jest w normie czyli w polowie skali a cieple ci nie leci tzn ze jest problem z nagrzewnica lub zapowietrzonym ukladem ! bo cieple powietrze moze nie leciec wowoczas z kilku
powodow:
- jezeli nie osiaga temp optymalnej wtedy termostat padl
- zapowietrzony uklad
- nieszczelny uklad ( zapowietrza sie i ucieka plyn chlodniczy )
- w najgorszym razie padla nagrzewnica

zobacz jeszcze jak wyglada korek od zbiorniczka wyrownawczego tzn. czy jest na nim osad czy jest tylko mokry ?
powiedz co dalej czy dalej ci cos ucieka ten plyn czy narazie spokoj i czy po dolaniu tego plynu zaczelo leciec cieple powietrze ?

pozdro
Avatar użytkownika
roddi15
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12 paź 2011, o 14:27
Lokalizacja: ZAMOŚĆ
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez ssiiwwyyy » 23 mar 2014, o 15:04

Witam jak na razie nie widzę zeby uciekał gdzieś płyn i zbiorniczku też nie widzę żeby go ubyło lecz na tej siatce widzę czarny osad i nie mam pojęci co to jest nie ma go dużo ale pamiętam że zbiorniczek był czysty
Avatar użytkownika
ssiiwwyyy
Badacz tematu
 
Posty: 352
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 18:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez roddi15 » 23 mar 2014, o 19:39

osad w zbiorniczku oznacza ze dostają się do niego spaliny a to oznacza przeważnie uszczelkę pod głowicą ?!
teraz musisz cały czas doglądac temp to po pierwsze a następnie czy ubywa płynu chłodniczego. ! Dalej nie odp. na pytanie czy dalej nie leci ciepłe powietrze ?

pozdro
Ostatnio edytowano 23 mar 2014, o 19:53 przez roddi15, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
roddi15
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12 paź 2011, o 14:27
Lokalizacja: ZAMOŚĆ
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez ssiiwwyyy » 26 mar 2014, o 18:50

powietrze leci ciepłe teraz ciągle w sobotę jadę w trasę 250km zobaczę czy płynu ubywa tem. silnika jest ok

[ Dodano: 2014-03-31, 14:59 ]
Więc tak czarny osad to uszczelniacz który dodałem do płynu złapał jakiś syf zrobiłem 600km nic już wody nie ubyło więc problem chyba rozwiązany podejrzewam utratę płynu przez odkręcony korek od chłodnicy i mały przeciek w chłodnicy pozdrawiam
Avatar użytkownika
ssiiwwyyy
Badacz tematu
 
Posty: 352
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 18:21
Lokalizacja: Wrocław


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 20 gości

cron