Bicie koła posowego 1.9TD AAZ

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Bicie koła posowego 1.9TD AAZ

Postprzez radek_bis » 21 sie 2012, o 20:02

Witam,
w moim golfie gibie się na boki koło pasowe wału korbowego, to mniejsze które napędza pompę wspomagania. Próbowałem je wymienić ale po odkręceniu okazuje się, że nie mogę go rozdzielić od tego większego koła (wielorowkowego), jakoś chyba są ze sobą sprasowane. Trzeba by wymienić obydwa, co powoduje wzrost kosztów.

I pytanie, czy gibanie się tego koła może wywołać poważniejsze konsekwencje w postaci ściętego klina. Duże koło kręci się równo, tylko z tym małym jest problem.

Dodaję zdjęcie znalezione w internecie, żeby wiadomo było o czym mowa.

Obrazek
Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro

Trochę się naczytałem w internecie na temat tych kół pasowych, ale nie znalazłem odpowiedzi czy to mniejsze koło ma jakiś wpływ, z reguły problem jest z dużym kołem.
radek_bis
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 17 lis 2007, o 00:29
Lokalizacja: Ozorków

Bicie koła posowego 1.9TD AAZ

 

Postprzez slawek5t » 21 sie 2012, o 20:06

Podważ jakąś łyżką a się odklei :)
Na allegro znajdziesz i sobie wymienisz dla swietego spokoju.
Zmierz pasek, może przy okazji tez wymienisz :)
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez radek_bis » 21 sie 2012, o 20:11

to małe koło już mam kupione. Podważam, walę młotkiem, kombinuję na wszelkie sposoby i nic. Nie chcę też używać zbyt dużo siły przy podważaniu, żeby nie uszkodzić tego drugiego.

[ Dodano: 2012-08-22, 12:50 ]
dzisiaj udało się rozdzielić te koła. Założone już jest nowe i jak na razie problem krzywego koła zażegnany.
radek_bis
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 17 lis 2007, o 00:29
Lokalizacja: Ozorków


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości