Autko nie odpala nie kręci

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Autko nie odpala nie kręci

Postprzez palitkaa » 29 sty 2015, o 08:00

Hej :)

Z racji mojej płci i znajomości aut piszę tutaj :)

Mam problem z odpaleniem mojego Diesela 1.9 TDI a wszystko zaczęło się tak :

Od jakiegoś czasu centralny zamek po przekręceniu kluczyka buczał około minuty przy otwieraniu i zamykaniu, oraz był problem ze stacyjką mianowicie czasem nie łapała jak kręciłam kluczyk ale za 2 max 3 razem odpalał :)

Wczoraj po pracy niestety nawet za 10 razem nie odpalił :( Wsadzając kluczyk przekręcam na "2" czekam aż świece zasną i dopiero odpalam a tu nic, kontrolki działają nic nie przygasa zegary się nie zerują radio i climatronic działa normalnie ;/ A autko nawet nie kręciło nic w ogóle zero reakcji

Szyby jakby wolniej się otwierały, no i zamek już w ogóle nie łapie oba drzwi zamykać musiałam osobno

Próbowałam na pych i albo nie umiem albo coś się zadziało złego, podczas próby na pych skakał skakał i zadymił na czarno ale bez efektu :(

Ilu facetów bym nie pytała tyle opini ;)
1. Akumulator (ja wykluczam ;))
2. Rozrusznik
3. Przekaźnik


Proszę o pomoc ;) Bo może to jakiś duperel i można go zrobić na miejscu a nie ściągać na warsztat ;)

Pozdrawiam :)
palitkaa
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 sty 2015, o 07:48
Lokalizacja: Szczecin

Autko nie odpala nie kręci

 

Postprzez Andrejjo » 29 sty 2015, o 10:33

Podgrzać świece, wyrzucić na luz, wziąć 0.5m kabla odpiąć wtyczkę jednopinową przy rozruszniku i bezpośrednio z aku podać napięcie, jak odpali to szukać przerwy w przewodzie który został odpięty lub kostka stacyjki do wymiany.
Andrejjo
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 6 gru 2014, o 02:58
Lokalizacja: Załuki / Białystok

Postprzez BartheZz_3 » 29 sty 2015, o 10:53

palitkaa napisał(a):Od jakiegoś czasu centralny zamek po przekręceniu kluczyka buczał około minuty

Jeśli masz oryginalny centralny zamek, to moze to być przerwa na wężykach (oryginalny centralny działa ciśnieniowo - na powietrze)
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez palio » 29 sty 2015, o 18:59

Nidy niem odpalaj diesla na popych. W ten sposób można przestawić rozrząd i zaczynają się problemy.

Jeżeli winna była by kostka stacyjki proponuję zrobić tak - auto na luz i podać bezpośredni + z aku na cienki kabelek rozrusznika. Jak odpali jest winowajca.

Proponowałbym również sprawdzić przekaźnik 109. Znajduję się w skrzynce bezpieczników. Trzeba go rozebrać i sprawdzić zimne luty.

Co do centralnego kolega wyżej wszystko dokładnie opisał. Trzeba ściągać przelotki w drzwiach i szukać nieszczelności.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez palitkaa » 30 sty 2015, o 07:33

Dziękuję za podpowiedzi :) Niestety sama bym i tak nie umiała tego sprawdzić :( Zamówiła lawetę i poleciał na warsztat :( Bo od razu jak już go wstawiam zrobie rozrząd i wachacze co miałam w planach na wiosnę ;)
palitkaa
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 sty 2015, o 07:48
Lokalizacja: Szczecin


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 12 gości