AAZ problem z wałem od AFN

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

AAZ problem z wałem od AFN

Postprzez mojzesz09 » 14 gru 2013, o 12:18

Mam silnik AAZ i poszedł mi klin na wale od kółka rozrządu więc zakupiłem od kolegi z forum wał od AFN wraz z panewkami i po skręceniu wału w silniku(na panewkach od AFN) nie da sie obrocic walem poprostu jest zablokowany. Włożylem moje stare panewki i znów zonk nie da sie obrócic wałem. Wkurzyłem się i pomierzyłem grubosci panewek i wału od AFN i starego wału i wyszło na to że wał od AFN jest grubszy od około 0,6mm oraz panewki są grubsze o około 0,6mm co daje łącznie jakies 1,2mm. Czy jest możliwe, wał z panewkami jest grubszy i dlatego nieda się go obrócic? Co mam w tym momencie zrobic? Szlifu wału niechciałbym robić bo trzeba by zawieść cały blok a niechce mi sie go wycaigać... Zaznaczam, że panewki sa ponumerowane.
Avatar użytkownika
mojzesz09
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 5 gru 2011, o 00:53
Lokalizacja: Wejherowo

AAZ problem z wałem od AFN

 

Postprzez Pozor » 14 gru 2013, o 21:34

No ja miałem ten sam problem tylko że u mnie było tak że w bloku gdzie przychodzą stopy wału były ostre krawędzie które blokowały mi stopy i jak dokręciłem nawet na 20 nm to wałem nie szło obrócić można było wnet klucz złamać a by nie ruszył. Blok poszedł na złom bo w drugim nie było odziwo tych ostrych krawędzi i stopy weszły gładko nawet jak dokręciłem na 70 nm to się wał kręcił a też mam z tdi . Aktualnie przy składaniu silnika gdzie są nowe tłoki z pierścieniami, cylindry po szlifie , skręcone wszystko do kupy i da się kręcić grzechotką bez problemu :hyhy: Także zobacz u siebie jak wygląda blok z dołu , czy brud był na panewkach i mógł zblokować , wał może też być jakiś trafiony jeżeli od TD idzie łatwo przykręcić . Sam ogólnie się zastanawiam jaka jest różnica w stopach wału tdi a td bo na oko to tylko wyskością tdi są niższe
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości