1,9d Wspomaganie rozruchu

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

1,9d Wspomaganie rozruchu

Postprzez damianos1988 » 19 lip 2015, o 22:03

Witam,

Pytania do posiadaczy Golfa z silnikiem 1,9d z ręcznym wspomaganiem rozruchu. Mój golf z rocznika 1994

Niedawno zauwarzyłem, że w lato po odpaleniu silnika ze wspomaganiem rozruchu muszę tyle smo czekać na wyrównanie obrotów jak i w ziemie. Wydaje mi się, że wcześniej tak nie było. Czy jest coś odpowiedzialne za ten czas? Jakiś czujnik odpowiada za to? Zawsze (czy to lato czy zima) odpalam auto dopiero po zagrzaniu świec (nie po zgaśnięciu kontorlki tylko czekam aż usłyszę przekaźnik i wtedy odpalam) no i silnik musi pochodzić aby osiągnąc ok 1100 obrotów (też wtedy słychać jakby przekaźnik cyknął) jest to około 4 minut i wtedy chowam wspomaganie rozruchu, silnik osiąga około 1000 obrotów i jadę. Dodam, że jak czekam na osiągnięcie obrotów i włącze np światła to obroty spadają (ale czas osiągnięcia obrotów jest taki sam).

Drugie pytanie to takie czy da się jakoś to zrobić, żeby to wspomaganie rozruchu byo automatyczne? Gdzieś wyczytałem, że w silnikach po 1995r są już automatyczne, ale czy ja mogę jakoś to zmienić? Czy jest konieczność wymiany całej pompy?
damianos1988
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 14:17
Lokalizacja: Wałbrzych

1,9d Wspomaganie rozruchu

 

Re: 1,9d Wspomaganie rozruchu

Postprzez VW_parts » 22 lip 2015, o 07:49

te automaty się często psują ,ja tam wolałem linke ,to sie nie psuję
może tez masz już słabą pompe wtryskową wtryski ?
części go golf II golf III Vento ,passat b3 ,jak coś to pw :)
Avatar użytkownika
VW_parts
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 30 cze 2015, o 14:43
Lokalizacja: Pacyna
Rocznik: 1
Silnik: TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości