1.9 TDI, wyłączanie sprężarki...

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

1.9 TDI, wyłączanie sprężarki...

Postprzez kohena » 7 mar 2008, o 12:01

Hej,
Witam Was serdecznie na wstępie - jestem nowiutka.
Tak sobie Was podczytuję co prawda od jakiegoś czasu. Teraz zostałam zmuszona jednak do odezwania się z prośbą o pomoc...
Przekopałam forum w miarę moich możliwości czasowych pod hasłem "sprężarka", ale nic obiecującego mi nie wyskoczyło, wiec piszę:
Objaw: Sprężarka rozłącza sie, a raczej pada gdzieś w okolicy 3 biegu i 3200 obrotów. Wyłącza się w ogóle i można ją uruchomić dopiero przy ponownym rozruchu. Trudno mi powiedzieć, że dzieje sie to notorycznie, bo z kolei kilka ostatnich dni przejechałam no problem. Wydaje mi się, ze najczęściej wyłącza sie właśnie podczas wyprzedzania, gdzie muszę na 3jce pociągnąć trochę dłużej. Wtedy właśnie pedał nagle wpada w podłogę i samochodzik gubi kompletnie moc i zaczyna mi zwalniać. Raz na trasie nie było to przyjemne, bo nagle musiałam się chować, bo do przodu juz tylko wiatr mnie pchał... Ogólnie nie rozumiem tego zachowania. Samochód był juz w naprawie z uwagi na ten defekt i wyjechał z nową pompą powietrza, ale nic to nie dało. Może to ma związek z jeszcze jednym objawem - przy ruszaniu silnik ( amoże właśnie sprężarka) wydaje świst. Tyle ze wydaje mi sie, ze to nie jest to o czym piszecie na forum. Świst jest raczej lekkim dzwiękiem, na dosc niskich częstotliwościach, krótkim, podobnym do dmuchania w flet? Ciężko to opisać. W każdym razie czekam na sugestie...
Pozrdr!
kohena
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 11:52
Lokalizacja: wawka/moskwa

1.9 TDI, wyłączanie sprężarki...

 

Postprzez piotr0488 » 7 mar 2008, o 15:07

kohena, ja kiedys tez mialem swist w silniku... a dokladnie podczas jazdy przy ok 1 - 1,5 tys obrotow juz bylo slychac swist i myslalem ze sprezakna w jakis dziwny sposob sie przestawila i turbina szybciej lapie.. co sie okazalo to pekla lekko rura wydechowa niedaleko kolektora i wydawala taki przyjemny swist... :-D
piotr0488
Members
 
Posty: 1314
Dołączył(a): 24 sty 2008, o 00:39
Lokalizacja: Lędyczek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez kohena » 7 mar 2008, o 16:04

U mnie ten świst jest właśnie i zazwyczaj jak ruszam. Możliwe, ze potem go nie słyszę. Ale pójdę za Twoją wskazówką i zbadam wydech:)
kohena
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 11:52
Lokalizacja: wawka/moskwa

Postprzez Groch367 » 7 mar 2008, o 22:53

u mnie też tak ładnie :-D świszczy :-D :-D nie wiedzialem ze to moze być wydech wlasnie przy 1800 obr a potem na 2500 jest buczenie :-|
też przejżę swoj wydech ;-)
WSZYSCY MAJĄ GOLFA MAM I JA
Avatar użytkownika
Groch367
Badacz tematu
 
Posty: 301
Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 21:14
Lokalizacja: Paczków/Wrocław

Postprzez kohena » 7 mar 2008, o 23:30

A pomysły co do sprężarki? Jakieś? Chociaż malutkie? Nie? :-(
kohena
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 11:52
Lokalizacja: wawka/moskwa


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości