1.9 tdi olej na przewodzie turbo, śmierdzi powyżej 2k

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

1.9 tdi olej na przewodzie turbo, śmierdzi powyżej 2k

Postprzez Gunslinger » 8 cze 2014, o 21:49

Witam. Auto taty, golf 3 1.9 tdi 90 koni. Pali świetnie, jeździ super. Dławił się tylko raz jak był zostawiony na noc na mrozie, ale resztę dnia już pięknie. Miał jednak od zakupu jedną wadę, zawsze śmierdziało coś jakby spalonym olejem pod obciążeniem, lub przy załączonym turbo. Myślałem że to tak siatka na wydechu giętka jest nieszczelna. Niedawno jednak zobaczyłem że nieoryginalne przewody od turbo na jednym z łączeń są nacieknięte olejem. Zacząłem się wtedy martwić o silnik. Wczoraj mój kolega powiedział mi że auto przy zakręcie, jak brat odpuścił gazu zakopcił na niebiesko. To równie dobrze może być nieprawda, bo mogło mu się przewidzieć. Sprawdziłem dziś po godzinnym postoju na rozruchu i lekkiej przegazuwie nie wypuścił dymu żadnego koloru. Czy to turbo zdycha? Licznik właśnie przekręcony pierwszy raz.
Gunslinger
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 lis 2013, o 15:53
Lokalizacja: Nowy Sącz

1.9 tdi olej na przewodzie turbo, śmierdzi powyżej 2k

 

Postprzez Pozor » 8 cze 2014, o 21:57

sprawdź luzy na wirniku jeżeli są duże to niestety turbo pije olej. Możesz też nasłuchiwać od tak 2 tyś obr czy turbina wyje jak w ciężarówce jeżeli tak to regeneracja cię czeka , kolejna sprawa jeżeli w rurze od dolotu będzie sporo oleju to wiadomo , ale jeżeli tylko lekko wilgotne to jest ok.
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez krzyś » 8 cze 2014, o 22:02

Ubywa oleju? jak tak to w jakich ilościach? Powiem tak te silniki są pancerne jak i turba, zazwyczaj olej w dolocie nagromadzony został przez odmę.. choć nie wykluczone. że i turbinka może puszczać olej..
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Gunslinger » 8 cze 2014, o 22:02

Co mnie dziwiło turbo niemal nie słuchać, stojąc koło auta przegwizduje ledwo koło 2, cicho, ledwo co od 3 do końca. Jak jedziesz nie słychać wogule turbiny. Turbo ledwo widzę. Mam tam od góry łapy wepchać i znaleźć wirnik?

[ Dodano: 2014-06-08, 21:04 ]
Nie zauważono wogule ubywania oleju przez chyba 20k.
Gunslinger
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 lis 2013, o 15:53
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Pozor » 9 cze 2014, o 15:55

zrób wtedy oil catch tanka i sprawdź czy dalej będzie to samo
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości