1.9 TDi ALE kopcenie na niebiesko !! POMOCY!!

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

1.9 TDi ALE kopcenie na niebiesko !! POMOCY!!

Postprzez Grajek_PSR » 25 paź 2017, o 20:39

Witam wszystkich forumowiczów

Jest może ktoś kto miał podobny problem i zdradzi w czym może leżeć problem. --> PACJENT: MK3 1.9 TDi ALE 90KM przebieg: 380kkm (licznikowe). Problem jest taki, że po postoju powiedzmy na noc, rano odpalając do pełnego nagrzania auta, z wydechu wydobywa się niebieski dym. Podobnie jest po kilku dniach postoju. Po nagrzaniu oraz "wygonieniu" podejrzewam oleju, wszystko wraca do normy. Auto nie kopci, chyba że powyżej 3 tysięcy obrotów i to na czarno, więc ok. Pod maską nic nie było robione, dlatego czas chyba się za to zabrać, bo wkurza to kopcenie. Dodam, że auto ma swoją dynamikę, zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku, spalanie ON w normie, uruchamianie także czy lato czy teraz koło 0 stopni, nie ma problemu. Od pewnego czasu zauważyłem ubytki oleju z motoru, wydaje się że są one coraz większe. Dlatego też pytanie do Was.
Co myślicie z tym kopceniem i ubytkiem oleju???
Wymiana termostatu - 40 zł
Wymiana oleju silnikowego - 120 zł
Usłyszeć pracę turbinki w 1.9 TDI podczas wyprzedzania - BEZCENNE!;)


Golf jest jak romans. Jeśli nie traktujesz go poważnie - nie jest zabawny. Jeśli potraktujesz go serio - złamie Ci serce.
Grajek_PSR
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 13:03
Lokalizacja: BAU

1.9 TDi ALE kopcenie na niebiesko !! POMOCY!!

 

Re: 1.9 TDi ALE kopcenie na niebiesko !! POMOCY!!

Postprzez trojeczkaGT » 29 paź 2017, o 14:51

Turbina puszcza olej ? Jak olej znika to zalbo go spala ale tylko "wykapuje" po za uklady. szukaj nowych zaciekow. ewentualnie zagladnij do turbiny czy jest mokra z oleju
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: 1.9 TDi ALE kopcenie na niebiesko !! POMOCY!!

Postprzez Grajek_PSR » 29 paź 2017, o 21:25

Nie wiem, tego. Właśnie chcę ogarnąć temat, żeby sobie nie myśleli że jak klekot to już musi dymić :D Wycieków w komorze silnika nie widać, sucho. Podejrzewam że gdzieś spalam olej, tylko teraz pytanie gdzie? Podejrzewałem że może turbina, biorąc pod uwagę pancerność tych prostych turbin bez kierownic, byłbym w stanie ją sprawdzić, chociaż nie koniecznie sam, bo aby tam się dostać, trochę trzeba pogrzebać. Nie chciałem na początku pisać od razu, ale po głowie mi chodzi też głowica, uszczelka, zawory, albo co gorsze pierścienie i grubszy remont... Z dwojga złego wolałbym tą turbinę, ale właśnie chcę dowiedzieć się innych opinii i doświadczeń.
Wymiana termostatu - 40 zł
Wymiana oleju silnikowego - 120 zł
Usłyszeć pracę turbinki w 1.9 TDI podczas wyprzedzania - BEZCENNE!;)


Golf jest jak romans. Jeśli nie traktujesz go poważnie - nie jest zabawny. Jeśli potraktujesz go serio - złamie Ci serce.
Grajek_PSR
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 13:03
Lokalizacja: BAU


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości