1.9 TDI 1Z migająca kontrolka oleju i szarpanie silnika

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

1.9 TDI 1Z migająca kontrolka oleju i szarpanie silnika

Postprzez brewka13 » 13 lut 2014, o 18:43

Witam,mam pewien problem z kontrolką ciśnienia oleju a mianowicie po przekręceniu kluczyka miga mi cały czas kontrolka ciśnienia oleju ale po zapaleniu silnika problem znika ;] co może być przyczyną ? i jeszcze takie moje pytanie ,wcześniej miałem silnik 1.9 TD 75 kucy ale niestety mechanik mi tak załatwił silnik że niestety musiałem zmienić i zmieniłem na 1.9 TDI 1Z 90 kuzy i moje pytanie brzmi jak jadę na pierwszym biegu lub na drugim to samochód normalnie jedzie ale w pewnym momencie zacznie szarpać i po chwili jest wszystko okej co może być przyczyną?, nie wiem co to może być za problem dodam że mam pompę wtryskową od starego silnika. Pozdrawiam
brewka13
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 11:02
Lokalizacja: Tczew

1.9 TDI 1Z migająca kontrolka oleju i szarpanie silnika

 

Postprzez palio » 13 lut 2014, o 21:35

W jakim zakresie obrotów jest szarpanie? Na wolnych również szarpie?
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez mkkay » 13 lut 2014, o 21:45

jak Ci kontrolka gaśnie po zapaleniu to wszystko jest ok, znaczy że ciśnienie jest dobre, a że miga? przed zapaleniem? jak nie ma ciśnienia oleju to i świeci
gorzej jak by migała po zapaleniu albo w czasie jazdy w pewnym zakresie obrotów to wtedy albo czujniki albo pompa kaput

zawsze możesz podjechać do jakiegoś warsztatu i pomierzyć ciśnienie i sprawdzić czujniki
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez brewka13 » 13 lut 2014, o 22:09

tzn tylko na wolnych obrotach szarpię jak jadę na pierwszym biegu i samochód leci sam bez dodawania gazu to jedzie i w pewnym momencie zaczyna szarpać jak by sobie obroty sam zmniejszał i po chwili wraca do normy wszystko.A co do tej migającej kontrolki to da się to jakoś naprawić żeby zamiast migania świeciła się normalnie jak powinna ?
brewka13
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 11:02
Lokalizacja: Tczew

Postprzez mkkay » 13 lut 2014, o 22:14

j/w sprawdź czujniki , gdzieś na forum było to opisane jak to zrobić,

jeden jest niskiego a drugi wysokiego ciśnienia a najlepiej kup nowe kasa żadna a spokój na wieki

mi migała w czasie jazdy i okazało sie ze czujniki były zwalone (oba) a bałem sie że pompa :mrgreen:

a tak sie jeszcze zastanawiam hm, przedtem miałeś TD czyli AAZ tak? teraz masz TDI a jak wygląda sprawa komputera?? jaki masz teraz? z TD czy TDI? może tu tez tkwi problem? ale to tylko moje domysły niech sie w tej kwestii wypowiedzą ci co ogarniają temat komputera.
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez brewka13 » 13 lut 2014, o 22:28

tak miałem TD AAZ i teraz mam TDI 1Z i wg nie mam komputera w tym aucie, bo ogólnie ten silnik powinien być podłączony pod komputer bo jak widzę że od wtrysków idzie kabel który powinien być podłączony do pompy elektronicznej.A ja niestety mam pompe zwykłą od TD ;/ natomiast jeden mechanik mi mówił że to może być sprawka tego wtrysku z którego idzie ten właśnie kabel i mówił że jak zmienię na zwykły wtrysk bez kabla to problem powinien zniknąć.
brewka13
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 11:02
Lokalizacja: Tczew

Postprzez mkkay » 13 lut 2014, o 23:00

yyyyyyyyyyyyyyy nie masz komputera w ogóle :szok: :?:
a masz ABS i poduszki?
inaczej jaki rok auta masz??

ale bez komputera :szok: :?: TDI :-o
co ty tam masz pomieszane pod maską???
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez brewka13 » 13 lut 2014, o 23:04

nie mam nic ani ABS ani poduszki kompletnie nic... a buda jest z rocznika 1992.... mechanicy którzy mi przekładali silnik zrobili tak że on chodzi po prostu jak TD.
brewka13
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 11:02
Lokalizacja: Tczew

Postprzez mkkay » 13 lut 2014, o 23:10

ciekawi mnie jak oni to ogarnęli :idea:
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez brewka13 » 13 lut 2014, o 23:17

też właśnie nie wiem ;/ ta moje to zrobili mnie w bambuko ;/ jak chcesz to mogę ci przesłać zdjęcie jutro jak wygląda ten silnik i co oni tam drobili.. i wg tak jak oni mi mówili że są dwie wersje silników 1Z że jedna wersja jest z intercoolerem i druga wersja jest bez i ma inne wtryski czy to prawda ?
brewka13
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 11:02
Lokalizacja: Tczew

Postprzez mkkay » 13 lut 2014, o 23:23

ja jak zmieniałem z AAZ na AAZ to miałem problemy z prawie wszystkimi kontrolkami bo przednia wiązka miała inną wtyczkę(skrętkę) a dokładnie inne rozmieszczenie pinów, tydzień walczyłem ale wygrałem, :mrgreen:
jeszcze mi miga kontrolka świec cały czas ale wiem co to jest tylko jakoś nie mam natchnienia żeby to zrobić , kładę paczkę fajek na licznik i nie widze jak miga :mrgreen:
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez brewka13 » 13 lut 2014, o 23:28

najlepsze rozwiązanie :D
brewka13
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 11:02
Lokalizacja: Tczew

Następna strona

- - - pozycjonowanie stron Gdańsk



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości