1.9 TD AAZ Kopcenie

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

1.9 TD AAZ Kopcenie

Postprzez Zozol:) » 3 sie 2016, o 18:33

Witam.

Ostatnio pojechałem golfiną nad morze ... I dojechał ale po ok 650 km w Gdyni nagle zaczął pluć olejem po całym silniku a co najlepsze nie ubywało mi go z silnika .. Dobra dojechałem do punktu docelowego jak i też wróciłem z nad morza ale w drodze powrotnej nie obyło się bez dolania 100ml oleju bo ubyło.. Cała turbina jak i silnik mokry od oleju , mocy nie stracił ani grama ale lepiej za mną nie jechać bo nic nie widać.. :wstyd: powyżej 2tyś obrotów jak buchnie czarną chmurą to serio ciemno, smród i nic więcej .. Wymyłem silnik z tego oleju żeby znaleźć przyczyne , stał z tydzień na placu nie ruszany bo czasu nie było i teraz nic nie pluje olejem tylko to kopcenie .. Troche więcej gazu i ekolodzy mnie chcą zabić :D I pytanie czy to turbo zdycha ? bo z tego co wiem to takie kopciuszkowanie to raczej turbina temu winna.. I nie wiem czy oddać do regeneracji o ile coś jeszcze z tego uratują czy już zbierać na nową ;(
Avatar użytkownika
Zozol:)
Czytacz
 
Posty: 84
Dołączył(a): 23 lis 2010, o 16:02
Lokalizacja: SCI > Cieszyn
Rocznik: 1995
Silnik: 1.9 TD
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

1.9 TD AAZ Kopcenie

 

Re: 1.9 TD AAZ Kopcenie

Postprzez jabol01 » 4 sie 2016, o 20:47

sprawdź czy masz luz wzdłużny na wirniku turbiny
jabol01
Czytacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 10 maja 2016, o 21:27
Rocznik: 1995
Silnik: 1.9 AAZ+
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: 1.9 TD AAZ Kopcenie

Postprzez Zozol:) » 26 sie 2016, o 18:22

Fakt okazało sie że jest luz na turbinie i to dość spory.. I trafiła do regeneracji ;)
Avatar użytkownika
Zozol:)
Czytacz
 
Posty: 84
Dołączył(a): 23 lis 2010, o 16:02
Lokalizacja: SCI > Cieszyn
Rocznik: 1995
Silnik: 1.9 TD
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości