1.9 [AAZ] Jak sobie poradzić z wyciekami oleju ? (FOTO)

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

1.9 [AAZ] Jak sobie poradzić z wyciekami oleju ? (FOTO)

Postprzez Revo » 25 mar 2014, o 19:14

Witajcie, jakoś we wrześniu 2013 r miałem robiony mały remoncik silnika, mechanik wymienil mi uszczelke pokrywy wałka , simmering wałka . Lecz niestety już po miesiącu było widać spore wycieki oleju , nie wymieniał mi 3 gumek i gumki albo uszczelki (?) - od (odmy?) olejowej .

Tak prezentuje się silnik z góry ( myty 3 tygodnie temu)
Obrazek
Przypomne że wycieki spod uszczelki nastąpiły już po miesiącu od remontu.
Zamiast jednej szpilki mechanik wkręcił zwykłą srubę , o dziwo nie ma w tym miejscu wycieków
Obrazek
Kiedyś właśnie na forum czytałem że zastąpienie tych 3 szpilek zwykłymi śrubami zniweluje wycieki . Mógłby to ktoś potwierdzić ? .

Tutaj jeszcze fotka od spływu oleju ( jest tam na dole uszczelka ? )

Obrazek
Panowie jak się za to zabrać, które elementy wymienić aby silnik był w suchym stanie od wymiany do wymiany oleju ?
Pozdrawiam bardzo miło i serrrrdecznie. :-P
Avatar użytkownika
Revo
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 11 maja 2013, o 22:06
Lokalizacja: dojcze ogóren

1.9 [AAZ] Jak sobie poradzić z wyciekami oleju ? (FOTO)

 

Postprzez palio » 25 mar 2014, o 19:24

Albo zostało coś źle złożone albo nie dokręcone. Ewentualnie uszczelki marnej jakości - najtańsze.
Obawiam się, że nie pozostaje nic innego jak zakup nowych uszczelek, oringów.

Jak będziesz kupował uszczelki to tylko ERLING. Według mnie są najlepsze i się sprawdzają. Ja sam takie kupuje i nie narzekam.

Revo napisał(a):Tutaj jeszcze fotka od spływu oleju ( jest tam na dole uszczelka ? )



Tak tam jest oring.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Pozor » 25 mar 2014, o 19:59

a więc po kolei , bałwanek od odmy do wymiany , możesz też zamiast odmy zrobić oil catch tank , obojętnie jaki ja mam akurat najłatwiejszy mam u siebie zrobiony i działa super . możesz też zrobić bardziej wyrafinowany, z odmą to albo oring albo pęknięty plastik jest więc jedno z dwóch do wymiany , a przez śruby możesz uszkodzić nie dość że głowicę to pokrywa zaworów może się zgnieść , więc lepiej zostawić szpilki i dać nowe gumki , a jeżeli pokrywa już trafiona jest to szukaj tej od seatowskiego aaz`ta ma inną pokrywę tzn. zamiast gumek jest płasko
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez Matiuas » 9 kwi 2014, o 23:52

Przyłączę się do tematu ponieważ również mam problem w moim AAZ z wyciekiem oleju z pod pokrywy zaworów, najbardziej cieknie z tyłu przy kolektorach i z prawej od strony czujnika oleju. Wymiana uszczelki nie pomaga, tak samo wymiana pokrywy na inna używaną, silikon również nie pomaga, najwyżej na chwilę. Macie może jakiś pomysł ?
Pozor czy ta pokrywa z seata jest dużo lepsza niż z golfa? wizualnie wydają się być takie same.
Matiuas
Badacz tematu
 
Posty: 204
Dołączył(a): 17 sty 2009, o 00:29
Lokalizacja: Jarosław

Postprzez Pozor » 10 kwi 2014, o 10:42

pokrywa z seata różni się tylko tym że w golfie są okrągłe otwory, a w seacie są płaskie i z tego co wiem często te otwory osoby nieumiejętne zgniatają przy dokręcaniu w seacie można dokręcać aż pęknie śruba :-P . Co do wycieków winną jest jak najbardziej odma lub bałwanek odmy, bałwanek pewnie się przeciął albo skruszył się , a odma to chyba w żadnym silniku nie działa tutaj prawidłowo i polecam zmienić na Oil Catch Tank`a który na pewno działa :mrgreen:
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez Matiuas » 10 kwi 2014, o 16:43

Pozor napisał(a):Co do wycieków winną jest jak najbardziej odma lub bałwanek odmy, bałwanek pewnie się przeciął albo skruszył się

Odmę mam drożną, więc może skuszę się na pokrywę od seata może to coś pomoże, a jak nie to będę miał kolejną do kolekcji ;/
Matiuas
Badacz tematu
 
Posty: 204
Dołączył(a): 17 sty 2009, o 00:29
Lokalizacja: Jarosław

Postprzez Pozor » 11 kwi 2014, o 00:54

mówię albo to albo zrób Oil Catch tanka jedno z dwóch musi być winne
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)


- - - szyldy reklamowe warszawa gmcreate.pl/szyld.html



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości