1.9 D wymiana rozrządu

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

1.9 D wymiana rozrządu

Postprzez rybad007 » 13 wrz 2015, o 19:33

Witam po raz pierwszy na tym forum. Od kilku dni jestem posiadaczem Golfa 3 1.9 D. Jako, że jest to mój pierwszy golf oraz pierwszy ropniak, z pewnością w najbliższym czasie będę często korzystał z tego forum ;-) ale do rzeczy: chciałbym wymienić rozrząd w swoim autku, ale nigdy tego nie robiłem. Mam jakieś tam doświadczenie w robotach przy samochodzie, typu wymiana klocków, tarcz, amorków i takich pierdół. Mam dwie zdrowe ręce, trochę miejsca i zapał, żeby to zrobić, więc pytanie czy zabierać się za to samemu? Dysponuję książką, w której jest fajny opis wymiany rozrządu w tym silniku Golfa, ale i tak mam kilka pytań:
1. Czy da się to zrobić bez tych specjalistycznych narzędzi- blokad?
2. Jeśli tak, to czego użyć zamiennie?
3. Zawsze się zastanawiałem czy jeśli zdjąłbym sam pasek (powiedzmy przeciął go), to czy koła zębate same się obrócą czy też pozostaną na swoim miejscu?
Za wszelkie dodatkowe sugestie z góry dziękuję. :padam:
rybad007
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 wrz 2015, o 19:23
Rocznik: 1995
Silnik: 1.9 D 1Y
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

1.9 D wymiana rozrządu

 

Re: 1.9 D wymiana rozrządu

Postprzez johnypepelos » 15 wrz 2015, o 19:13

Filozofii w tym żadnej nie ma, posiłkując się książką na pewno Ci się uda(tak samo robiłem pierwszy raz). Chyba najważniejsze by nie naciągnąć zbyt mocno paska o ile dobrze pamiętam powinien ugiąć się pod naciskiem palca ok 1cm.

ad 1. tak da się.

ad2. Ja zamiast tego przyrządu do blokowania wałka rozrządu wkładam tam suwmiarkę idealnie pasuje:). W pompę paliwową znalazłem wiertło 16 troszkę na szlifierce zjechałem do średnicy 15mm i pasuje jak ulał.

ad3. napewno nie zrobią obrotu o 180stopni. Myślę, że delikatnie może się przesunąć koło na wale korbowym, bo jak się naciąga pasek to bankowo wał korbowy się rusza trzeba to kontrolować lub mieć blokadę, ja ustawiałem bez niej.

Można zbić kółko na wałku rozrządu(jest na stożku) wtedy lepiej się ułoży pasek.
johnypepelos
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 15:07
Lokalizacja: POLKOWICE
Rocznik: 1996
Silnik: AHU
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: 1.9 D wymiana rozrządu

Postprzez rybad007 » 15 wrz 2015, o 20:06

dziękuję za odpowiedź, w wolnej chwili zabiorę się za robotę
rybad007
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 wrz 2015, o 19:23
Rocznik: 1995
Silnik: 1.9 D 1Y
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości