1.9 czym się różnią te pompy? 1 silnik z dwóch....

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

1.9 czym się różnią te pompy? 1 silnik z dwóch....

Postprzez rataman » 10 lip 2014, o 22:08

Witam. Mam pytanie. Czym się różnią te 2 pompy... chodzi mi o lewą górną stronę. W mojej starej przy zatartym silniku jest coś takiego elektrycznego chyba (zaznaczone na czerwono),
Obrazek
a przy silniku który będę montował ni ma ale jest jakiś "siłownik". Obrazek . Dodatkowo zauważyłem że w moim silniku był jakiś przewód podciśnieniowy do turbiny, a w tym co kupiłem za skrzynkę piwa (dostałem gratis całe auto ze śmiesznym niebieskim wnętrzem, listwami gtd, nadkolami plastikowymi itp... na sprzedaż mam jak by kto chciał) nie ma takiego czegoś. Obie pompy mają to LDA czy jakoś tak? Chciałbym co nieco ożywić ten silnik bo padaka straszna że tak powiem :) Mam możliwość zrobienia 1 silnika z dwóch więc chciałbym zrobić żeby pośmigało to jak najlepiej. Proszę o pomoc.
rataman
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 lip 2014, o 15:57
Lokalizacja: Kłodzko

1.9 czym się różnią te pompy? 1 silnik z dwóch....

 

Postprzez Pozor » 12 lip 2014, o 11:52

obie pompy są z LDA , z tym że ta 1 ma czujnik do EGR`u a a ta 2 nie mimo to ta pierwsza jest lepsza bo nie ma tego ustrojstwa na timingu,a ten czujnik niczemu ważnemu nie służy, więc wybierzesz sobie taką jak ci się podoba :-P
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez rataman » 12 lip 2014, o 16:57

W jednym i drugim jest ssanie na linkę tak że nie będę zamieniał pomp. Mniej roboty :P Dziękować za pomoc!
rataman
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 lip 2014, o 15:57
Lokalizacja: Kłodzko


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości