zuzycie oleju pomocy

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

zuzycie oleju pomocy

Postprzez tomekp7 » 6 wrz 2007, o 19:31

mam pytanko jesli moj golif bierze troche oleju i troche plynu do chlodnicy czy to ma cos ze soba wspolnego?? jak zapobiec temu ?? z gory dziekuje
tomekp7
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 maja 2007, o 14:58
Lokalizacja: wawa

zuzycie oleju pomocy

 

Postprzez lukas1107 » 7 wrz 2007, o 13:14

taki sam przypadek miałem w oplu i okazało sie że poszła uszczelka pod głowicą ale jeździłem tak do momentu aż poszedł mi biały dym z tłumika a stało mi się to gdy jechałem nad morze kosztowało mnie to 1200zł więc jedź to lepiej sprawdzić do mechanika
lukas1107
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 09:07
Lokalizacja: pszczyna

Postprzez sire » 8 wrz 2007, o 13:59

obawiam się, że poszła Ci uszczelka pod głowicą lepiej zgloś się z tym szybko do mechanika zwłaszcza, że bierze Ci płyn chłodniczy, pozdo
sire
sire
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 lip 2007, o 23:47
Lokalizacja: małopolski

Postprzez RadMak » 10 wrz 2007, o 20:46

Jezeli masz bracie silnik 1.4 to powiem ci tak: olej bedzie Ci brał bo to normalka przy tym silniku, u mnie w golfie jest to samo co więcej kapie mi troszke z pod filtra oleju bo jest to wada konstrukcyjna tego silnika. Co do płynu chłodzacego to ubywać Ci może z dwóch powodów: 1. masz peknietą obudowę termostatu 2. jeden z przewodów, który dochodzi do kabiny ma za mocna zaciśniety cybant i zrobiła sie dziurka i dlatego ubywa płynu.

Powiem szczerze, dolewaj płyny i niczym sie nie przejmuj :)

Pozdro
Avatar użytkownika
RadMak
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 sie 2007, o 11:40
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wojtas » 11 wrz 2007, o 23:35

Jesli nic nie kapie z chlodcy to napewno uszczelka pod glowica.
wojtas
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 23:01
Lokalizacja: szczecin

tt

Postprzez tomekp7 » 13 wrz 2007, o 19:28

moj znajomy mowi ze to nieuszczelka bo jak by poslza uszczelka to plyn z chodnicy przedostawal by sie do oleju a tak sie niedzieje
tomekp7
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 maja 2007, o 14:58
Lokalizacja: wawa

Postprzez lukas1107 » 14 wrz 2007, o 15:57

mówię wam że to uszczelka poszła mam kumpla który pracuje w serwisie i ti potwierdza
lukas1107
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 09:07
Lokalizacja: pszczyna

Postprzez oizo » 19 wrz 2007, o 02:43

olej to jeszcze ujdzie ale jak sie zagrzeje zobacz czy nie kopci delikatnie na bialo albo jakby para wodna nie leci z rury ale raczej jak masza plyn zalany to powinien na bialo kopcic i to znaczy ze uszczelka do roboty ale proponuje do mechanika zajrzec bo moze kosztowac takie zaniedbanie troche pieniedzy a tak to moze w 300zl sie zamknie
oizo
 

Postprzez oizo » 19 wrz 2007, o 02:45

a co do tej uszczelki to zalezy jak peknie bo moze sie olej do wody dostawac albo woda do oleju a to juz jest gorsze moze woda do wydechu leciec tez wiec mechanik prawde ci powie a szkoda silnik zatrzec
oizo
 

Postprzez dominikdom1 » 21 wrz 2007, o 23:11

RadMak napisał(a):Jezeli masz bracie silnik 1.4 to powiem ci tak: olej bedzie Ci brał bo to normalka przy tym silniku, u mnie w golfie jest to samo co więcej kapie mi troszke z pod filtra oleju bo jest to wada konstrukcyjna tego silnika. Co do płynu chłodzacego to ubywać Ci może z dwóch powodów: 1. masz peknietą obudowę termostatu 2. jeden z przewodów, który dochodzi do kabiny ma za mocna zaciśniety cybant i zrobiła sie dziurka i dlatego ubywa płynu.

Powiem szczerze, dolewaj płyny i niczym sie nie przejmuj :)

Pozdro
żadna renia nie dogoni Volkswagena

;)
dominikdom1
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 6 wrz 2007, o 22:10
Lokalizacja: Strzegom


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 20 gości