znaki

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

znaki

Postprzez Diego » 18 sty 2012, o 19:26

wiem ze już niby było ale mam taki problem. i prosiłbym o odpowiedzenie.Wole się upewnic. jakie sa znaki do zmiany i ustawienia rozrządu??? tzn ja mam tak na silniku: na kole zebatym wałku rozrządu czyli na gornym kole sa 2, jedno oznaczenie to OT a drugie to kropka. na posrednim wałku kropka. no i na wale krobowym jest znak podobno na kole pasowym..jeszcze nie widziałem tego. I podobno na kole zamachowym też są(Tylko Jakie, jak wyglądają i na którym ustawione ma być prawidłowo???) na jakie znaki to wszystko ustawić.?? rozumiem że góra na OT bo wtedy jest tłok 1go cylindra w GMP( czy jednak na kropke?) pożniej wałek pośredni ustawić z wałem korbowym kołem pasowym...bedzie dobrze???Silnik 1.8
Diego
Czytacz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 23:51
Lokalizacja: Małopolska

znaki

 

Postprzez pablomed » 18 sty 2012, o 19:59

na kole wałka rozrządu masz z jednej strony czyli od zewnątrz jeden znak i od wewnątrz też jeden znak, jeśli masz dwa po jednej stronie to jest to kombinacja. Znak zewnętrzny zgrywa się na znak OT, w tym momencie znak wewnętrzny jest na wysokości powierzchni górnej głowicy (tak się ustawiało w Golfie II który nie miał znaku OT przy pokrywie rozrządu). Na dole tak jak piszesz. A potem jest jedna zasada, po poskładaniu próbnie kluczem kręcisz silnikiem ze dwa razy i sprawdzasz ponownie czy się zgadza
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Diego » 19 sty 2012, o 23:43

poprawka...na kole zebatym wałka rozrządu są wsumie 3 znaki. ze strony zewnętrznej są dwa(kropka i OT) i po stronie wewętrznej jest kreseczka. na wałku pośrednim sa też dwa znaki po srtonie zewnętrznej( kropka i OT) kurde i jak to teraz poskładac???
Diego
Czytacz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 23:51
Lokalizacja: Małopolska


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości