Zmieniony silnik- coś stuka czasami

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Zmieniony silnik- coś stuka czasami

Postprzez bartek22 » 24 gru 2012, o 16:43

Witam
Dość często opisywałem tu swoje problemy ze swoim silnikiem aż w końcu wymieniłem z 1,4 AEX na taki sam 1.4 AEX benzyna po zmianie wszytsko niby git. Ale mechanik mówił że klocki już są do wymiany i tuleja wachacza tylnego jak dobrze pamiętam.
Narazie święta to jeszcze przejeżdże po świętach mam zamiar to zrobić. Ale problem mam taki że podczas skrętu w prawo jak przykładowo jade bardzo wolno i skręcam to coś czasami piszczy i wogóle jak wjeżdzam powoli w zakręt to coś jakby z tyłu mi lekko chrupie własnie nie moge jeszcze dokladnie okreslić gdzie nie wiem czy to jak wrzuce bieg to coś chrupie czy to coś związane z tymi wachaczami? przedtem tego nie było mimo ze silnik był już na wykończeniu a teraz po wymianie własnie doszło to piszczenie lekkie przy skręcie w prawo jak jade bardzo powoli i też jakieś chrupanie jakby z tyłu doradźcie coś. Czy to ma związek z tym co mówił że tuleja wachacza i klocki?
Avatar użytkownika
bartek22
Czytacz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 cze 2012, o 15:40
Lokalizacja: FZA

Zmieniony silnik- coś stuka czasami

 

Postprzez pablomed » 26 gru 2012, o 01:18

może tak być, ale należy też spojrzeć czy tłumik nie opdł na wieszakach - bardzo często tłucze się w taki sposób o tylną belkę, zwłaszcza na obciążonym aucie.
Co do tej tulei mechanikowi raczej chodziło o tylną tuleję przedniego wahacza - może się przejęzyczyłeś pisząc. Piszczeć moga klocki, osłona zacisku, pasek od wspomagania - to są jakieś drobiazgi niema się czym przejmować powinno być tanio
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez pietrasiak2 » 26 gru 2012, o 11:20

Sprawdź też poduch na silniku może któraś jest niedokręcona :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez bartek22 » 27 gru 2012, o 13:33

pietrasiak2 napisał(a):Sprawdź też poduch na silniku może któraś jest niedokręcona :-)


a przeguby to nie będą? inny kolega tak mi sugerował?
Avatar użytkownika
bartek22
Czytacz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 cze 2012, o 15:40
Lokalizacja: FZA


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości