zimny cięzko pali traci godzine i kilometry

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

zimny cięzko pali traci godzine i kilometry

Postprzez sciananbs » 22 sty 2012, o 13:00

Witam
od razu mowie ze jestem swiezy na forum. Kupilem ostatnio golfa 1,4 z 96r przez kilka dni bylo ok a teraz:
-na zimnym musze krecic dlugo i po kilka razy zeby odpalil
-na cieplym pali na dotyk
-musze dlugo krecic po chwili traci pamiec godzinyi przejechanych kilometrow(trip) po tym odpala
-wyglada na to jakby tracil prad(akumulator kupilem nowy)

wymienilem rozdzielacz napiecia (ladowal 15v) teraz jest 14,2

jaka moze byc tego przyczyna?

poprzedni wlasciciel mowil ze wymienial kopulke, palec, przewody i swiece

POMOCY!!!
sciananbs
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 sty 2012, o 12:53
Lokalizacja: gubin

zimny cięzko pali traci godzine i kilometry

 

Re: zimny cięzko pali traci godzine i kilometry

Postprzez PabloSBT » 22 sty 2012, o 13:45

sciananbs napisał(a):Witam
od razu mowie ze jestem swiezy na forum. Kupilem ostatnio golfa 1,4 z 96r przez kilka dni bylo ok a teraz:
-na zimnym musze krecic dlugo i po kilka razy zeby odpalil
-na cieplym pali na dotyk
-musze dlugo krecic po chwili traci pamiec godzinyi przejechanych kilometrow(trip) po tym odpala
-wyglada na to jakby tracil prad(akumulator kupilem nowy)

wymienilem rozdzielacz napiecia (ladowal 15v) teraz jest 14,2

jaka moze byc tego przyczyna?

poprzedni wlasciciel mowil ze wymienial kopulke, palec, przewody i swiece

POMOCY!!!


ale jak kręci szybko czy słabnie podczas kręcenia ?? może coś rozładowuje akumulator u mnie radio rozładowywało i podczas kręcenia było to co u ciebie.
masz miernik?? jeśli tak to sprawdź jakie ma napięcie akumulator po dłuższym postoju
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

Postprzez prezesik » 22 sty 2012, o 14:05

-na zimnym musze krecic dlugo i po kilka razy zeby odpalil
zdejmij wtyczkę z czujnika tem ( 4-pinowy w króćcu przy głowicy ) i odpal na zimnym silniku. Jak odpali od strzała to masz ten czujnik do wymiany.
Daj znać jak poszło.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez sciananbs » 22 sty 2012, o 15:30

akumulator jest nowy. radio za kazdym razem jak wyciagam kluczyk wylacza sie i bez stacyjki nie wlacze go. takze wydaje mi sie ze to nie jego wina


a co do tej koncowki 4piny to przyznam szczerze nie wiem ktora to moze macie jakies zdjecie??

[ Dodano: 2012-01-22, 14:33 ]
zastanawia mnie nad ta temperatura, poniewaz jak dla mnie mam walniety termostat podczas trasy nie dochodzi nawet do 70 ale nie lezy calkowicie na prawej stronie. podczas postoju i jazdy po miescie ladnie lapie temperature
sciananbs
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 sty 2012, o 12:53
Lokalizacja: gubin

Postprzez prezesik » 22 sty 2012, o 16:43

sciananbs napisał(a):a co do tej koncowki 4piny to przyznam szczerze nie wiem ktora to moze macie jakies zdjecie??


Obrazek

sciananbs napisał(a):[ Dodano: 2012-01-22, 14:33 ]
zastanawia mnie nad ta temperatura, poniewaz jak dla mnie mam walniety termostat podczas trasy nie dochodzi nawet do 70 ale nie lezy calkowicie na prawej stronie. podczas postoju i jazdy po miescie ladnie lapie temperature


tak, to termostat też może być uwalony.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez pablo294 » 23 sty 2012, o 18:06

Ja i mój kolega mamy golfy tylko że on 1.8 z 92 roku i w zimie oboje mamy tak ze temeratura dojdzie do 70 stopni. jak jest na postoju lub w garazu to normalnie do 90 wentylator zalaczy sie i zbije temperature. w lecie tez normalni. Więc doszlismy do wniosku ze starsze golfy tak już mają :)
pablo294
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 2 sie 2011, o 16:22
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez K@mil » 23 sty 2012, o 18:13

pablo294 napisał(a):Ja i mój kolega mamy golfy tylko że on 1.8 z 92 roku i w zimie oboje mamy tak ze temeratura dojdzie do 70 stopni. jak jest na postoju lub w garazu to normalnie do 90 wentylator zalaczy sie i zbije temperature. w lecie tez normalni. Więc doszlismy do wniosku ze starsze golfy tak już mają :)


a sprawdzaliście temperature pod kompem ? czy tylko sugerowalisciek sie wys na liczniku ?

Radze sprawdzic pod kompem, nie ma znaczenia czy stare auto czy nowe musi posiadać temp roboczą czyli 90stopni..
Polonez czy Fiacior sa jeszcze starsze, a gdy wszystko jest sprawne, trzymaja temp rowna 90stopni...

Sprawdz ile jest na kompie a ile na wyswietlaczu bo moze wys na liczniku zle pokazuje a na prawde golfik ma 90stopni :)... albo trzeba bedzie szukać przyczyny dalej
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez pablo294 » 23 sty 2012, o 19:22

tylko na wyswietlaczu. tak jest tylko teraz, w takie temperatury, to moze silnik ma taka temerature tylko zle pokazuje, na vagu powinno to pokazac ?

[ Dodano: 2012-01-24, 17:39 ]
dzisiaj jezdzilem dla testow jezdzilem bez ogrzewania.. temp na dworze ok -1 bo 10 kilometrach w lekkim korku przyszlo do tego 90 potem gdy znowu jechalem spadlo na 75.. karton przed chlodnica cos pomoze ?
pablo294
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 2 sie 2011, o 16:22
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez sciananbs » 1 lut 2012, o 19:50

jesli chodzi o odpalanie to wraz z nadejsciem mrozow auto pali na dotyk(zmienilem rowniez aku na nowy 43ah)
podejrzewam ze jest gdzies przebicie jak jest mokro:/

jesli chodzi o temp to dzis wymienilem termostat w moment lapie temp niecale 90 i stoi jak swieca na tej wartosci w aucie cieplutko nawet przy -15 na dworze:)
sciananbs
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 sty 2012, o 12:53
Lokalizacja: gubin

Postprzez kantor98 » 2 lut 2012, o 21:13

A jakiej firmy załozyłes termostat?...BO mi jak kupiłem autko,to miałem zepsuty term..wymieniłem na WAHLERA i pokazuje mi jak jade to tak 70-80,dopiero jak stoje i auto chodzi to dochodzi do 90 i włącza sie wentylator...:)
kantor98
Czytacz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 25 sty 2010, o 21:26
Lokalizacja: Zielona Gora


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości