Zgasł i nie chce zapalić.

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Zgasł i nie chce zapalić.

Postprzez mazzieh84 » 14 sty 2014, o 17:23

Witam Koledzy,

W sobotę, wieczorem moja maszyna odezwała się po raz ostatni, zapaliłem normalnie i silnik po dwóch minutach zgasł. Nie reagował już ani na zaciąg ani na nic, co sprawdzono: prąd: cewka daje napięcie, iskra jest na wszystkich świecach, test pod kątem rozrządu pozytywny, wszystko sie zgrywa, sprawdzony układ paliwowy, pompa podaje benzynę(ciśnienie nie znane). Gulf nie zareagował wcale na podanie prosto do gardziela paliwa. I tu pytanie...co dalej? Zapchany układ wydechowy pozwoliłby na krótkie uruchomienie silnika? Immobiliser, nie wiem co odcina ale jak to jego wina to w tej chwili nie odcina paliwa lub cewki. Ręki do góry opadają Panowie. Pozdro

Na przyszłość proszę pamiętać o precyzowaniu tytułu tematu.
palio
Ostatnio edytowano 14 sty 2014, o 22:09 przez mazzieh84, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mazzieh84
Badacz tematu
 
Posty: 326
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 22:38
Lokalizacja: Dobre Miasto

Zgasł i nie chce zapalić.

 

Postprzez pietrasiak2 » 14 sty 2014, o 18:10

Samostartem , lub plakiem próbowałeś go odpalać. Jeśli ma iskrę to powinien przynajmniej próbować zagadać.To raz.Sprawa immo to może odcinać sygnał na wtrysk (może masz jeszcze jakieś zabezpieczenia o których nie napisałeś) i to być przyczyną.Daj znać
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Opik » 14 sty 2014, o 18:20

nie wiem czy w 1.6 to jest, aparat zapłonowy z czujnikiem halla? Tylko na pych by odpalał przy wilgoci/zepsutym czujniku więc to raczej nie to :/

poszukaj jakiegoś odcięcia, jeżeli paliwo jest i iskra jest to nie ma bata, musi działać
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez mazzieh84 » 14 sty 2014, o 23:17

Panowie, sprawa wyjaśniona, słuchajcie jaka historia, w sobotę z kumplami miałem próbę w centrum kultury, zaparkowałem auto w miejscu takim co by na moje nikomu nie przeszkadzał golf. Kiedy skończyliśmy próbę, wsiedliśmy do samochodu i zagadał jakby nigdy nic. Zaraz potem zgasł. Później było ciąganie na lince pod sam dom ok 5 km, przyznam że próbowałem odpalać co kilka set metrów jednak cisza jak w bednarka piosence. W niedzielę zacząłem dochodzić co i jak, cewki kable standard co na forum jest pod ręką w szukajce. Dalej golfina pojechała do medyka, facet sprawdził ciśnienie paliwa i rozrząd, na biegu załatwiłem cewkę bo na mojej była żółta iskra. Kiedy skończyło nam się paliwo do zalewania w gardziel wpadłem na pomysł napełnienia butelki przez pompke z baku, paliwo lało się gęsto. ;-) dodam że, tego dnia padał śnieg to znaczy w niedzielę, kiedy auto postało w garażu śniek stopniał to :cwaniak: oczom moim ukazały się białe rysy, mam czarną perełke, znaczy miałem...Doznałem olśnienia, kiedy mechanik wspomniał że, coś te paliwo dziwne. zaglądam do baku i wypada kartka. Cytuję" Więcej mnie nie zastawisz ***". To jak panowie? Prokuratura czy w mordę lać? Silnik nie odezwał się dziś pomimo płukania paku, przewodów, wtrysku, Ciężko kręci a na karoserii każdy element blach mam zarysowany bardzo głęboko. Ten pacan na dodatek podpisał karteczkę imieniem Przemek. Zapewne mieszka pod Centrum ...Co robić? :-x
Ostatnio edytowano 15 sty 2014, o 11:17 przez mazzieh84, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mazzieh84
Badacz tematu
 
Posty: 326
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 22:38
Lokalizacja: Dobre Miasto

Postprzez pietrasiak2 » 15 sty 2014, o 11:10

Weź wylej to paliwo ze zbiornika bo nie wiadomo co gość odstawił jak mechanik podejrzewa że masz dziwne :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez mazzieh84 » 15 sty 2014, o 23:43

dolał mi z 8-10 litrów czegoś co jest cięższe od paliwa i stoi na dnie bańki, spuściliśmy całość, sprawa trafiła na komendę.
Avatar użytkownika
mazzieh84
Badacz tematu
 
Posty: 326
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 22:38
Lokalizacja: Dobre Miasto


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości