Zawory graja marsza w 2.0 GTI ja wyregulowac

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Zawory graja marsza w 2.0 GTI ja wyregulowac

Postprzez kuba1234104 » 4 lut 2013, o 12:43

Witam mam golfa 1994r 2.0 GTI silnik zimny pracuje ładnie lecz gdy sie rozgrzeje słychac zawory jak graja kultura silnika jest ładna mocy nie traci takto jest wszystko wporzadku mam pytanie czy da sie wyregulowac zawory bo cos słyszałem ze w tych silnikach sie nie reguluje tylko jakies inne zastosowanie jest z góry dzieki za pomoc :-)
tomaszewski
kuba1234104
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 lut 2013, o 12:34
Lokalizacja: Łódz

Zawory graja marsza w 2.0 GTI ja wyregulowac

 

Postprzez pietrasiak2 » 4 lut 2013, o 12:53

Masz hydro popychacze i ich się nie reguluje . Więc albo są do wymiany albo masz coś z ciśnieniem oleju w głowicy , skoro piszesz że zaczynają grać jak olej się rozgrzeje. Ja bym sprawdził najpierw ciśnienie oleju i sprawdzić zapłon i
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez kuba1234104 » 4 lut 2013, o 13:02

a orientujesz sie moze jaki koszt tego mniej wiecej jest ?
tomaszewski
kuba1234104
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 lut 2013, o 12:34
Lokalizacja: Łódz

Postprzez pietrasiak2 » 4 lut 2013, o 13:13

Coś ok 30 zeta za szt ,najlepiej wyślij pw lub na SB do Adik_-a on siedzi w częściach :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez pablomed » 4 lut 2013, o 23:50

kuba1234104, najpierw jak kolega wyżej pisze: koniecznie sprawdź manometrem u mechanika ciśnienie oleju, jeśli jest niskie to wymiana popychaczy nic nie da, będą się tłukły dalej. Trzeba wówczas myśleć o pompie oleju albo nad lepszym silnikiem ze szrotu bo pełny remont ze szlifami się nie opłaca.
Jeszcze tylko parę spraw. Jeśli masz silnik 2E to jest tam wtrysk benzyny niesekwencyjny, czyli wszystkie 4 wtryskiwacze działają jednocześnie, i często głośno stukają - można się pomylić weź to pod uwagę. Jeśli masz LPG to po załączeniu LPG natychmiast cichną bo przestają działać.
Kolejna sprawa, dość łatwo się pomylić z awarią pewnego łożyska w skrzyni, zużyte stuka podobnie jak szklanki a odgłos się przenosi na silnik. Poznasz po tym że wciśnięcie sprzęgła natychmiast to wycisza.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez kuba1234104 » 5 lut 2013, o 00:41

Wtryski napewno to nie sa bo na gazie chodził i pukało sadze ze to sa zawory ale pojade do mechanika i niech mi sprawdzi cisnienie oleju ale silnik ładnie pracuje nie traci na mocy

[ Dodano: 2013-02-07, 10:40 ]
jednak to nie sa popychacze ja kupiłem golfika w niedziele i zrobiłem nim jedna jazde okolo 100km bo w poniedziałek sie przeglad skonczył i sprawdziłem stan oleju a tam sucho :( ale odpalilem go na chwile i klekotania nie słychac wiec sadze ze jak wymienie olej jutro to powinno byc wszystko ok ale martwi mnie ten wyciek oleju na filtrze oleju sa znaki ze wyciekał tamtendy olej ale czy az tyle by wyciekło tamtendy dzwonilem do poprzedniego wlasciciela i on twierdzi ze sprawdzał olej w listopadzie mam nadzieje ze to tylko filtr i oring za filtrem a nie uczszelniacze i pierscienie zgarniajace o myslicie???
tomaszewski
kuba1234104
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 lut 2013, o 12:34
Lokalizacja: Łódz


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości