Za duże spalanie golf III

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Za duże spalanie golf III

Postprzez Elektronik » 8 kwi 2015, o 16:04

Witam. Mam problem. Otóż mój golf 1.8 75km z 1997r spala mi 6 litrów benzyny na 35km! Co moze być nie tak? Podstawę monowtrysku wymieniłem na nową bo stara była zapsuta. Wężyki podciśnienia raczej w normie. Normalnie trzyma obroty, nie falują, nie gaśnie, odpala bez problemu, ale pali jak smok! Co to może być?
Elektronik
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 19 mar 2015, o 16:41
Lokalizacja: Z nienacka

Za duże spalanie golf III

 

Postprzez ABU » 8 kwi 2015, o 16:20

Jak to zmierzyłeś?
ABU
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 21 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: Kraków

Postprzez GolfiarzJR » 8 kwi 2015, o 19:30

Elektronik, te silniki nie palą po 4 litry jak w mk1 dieslach , ja mam 1,6 AEE i spalanie też wydaje się duże , według mojego licznika jest tak . Tankuje zawsze kiedy mam ostatnią kreske rezerwy za 50zł i robie 100km w miescie czyli jakieś 10 litrów , czyli silnik 1,6 75km pali 10/100km ? i się nie przejmuje to jest miasto , zależy jak jeżdzisz moze licznik Cię kłamie , tankujesz bo myslisz ze masz mało a w rzeczywistości masz 15l jeszcze?
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Elektronik » 8 kwi 2015, o 23:21

Przed zalaniem wskaźnik ilości paliwa pokazywał ostatnią czerwoną kreskę rezerwy. Po dolaniu trochę>6l wskaźnik podniósł się dosyć sporo nad 3 kreskę rezerwy. Po przejechaniu ~35km wskaźnik opadł juź poniżej ostatniej kreseczki rezerwy... Oto wskazanie po zatankowaniu i wyzerowaniu licznika Obrazek
a to po przejechaniu 5 km...
Obrazek
Elektronik
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 19 mar 2015, o 16:41
Lokalizacja: Z nienacka

Postprzez slawek5t » 9 kwi 2015, o 00:10

Nie patrz się na licznik bo po nim dokładnie nigdy nie ocenisz.
Trzeba trochę pojeździć, zrobić parę większych tankowań i dopiero wtedy wyliczyć średnią.

Przy małych odcinkach i wyliczeniach według wskaźnika rozbieżność w wynikach będzie duża i raz spalanie wyjdzie 9 litrów a raz 12-14. Po prostu nie da rady.
No chyba że czujesz to duże spalanie i jesteś tego pewien - ale spalanie musiało by być wtedy dość sporo wyższe niż normalne.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez GolfiarzJR » 9 kwi 2015, o 00:14

Dokładnie , na forum bodajże vwgolf.pl był poradnik jak ocenić spalanie swojego samochodu , musisz wykonać szereg tankowań i jeżdzić albo w miescie albo trasa zależy co chcesz , po czym coś tam pomnożyć czy jakoś tak , wiecej Ci nie pomogę , spróbuj poszukać tego poradnika albo na youtube popatrz i ewentualnie daj znać , co do licznika to jest tylko licznik :)
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Paweu » 9 kwi 2015, o 14:18

Wskazania poziomu paliwa w mk3 są orientacyjne i nie należy im bezgranicznie wierzyć.

GolfiarzJR napisał(a):Dokładnie , na forum bodajże vwgolf.pl był poradnik jak ocenić spalanie swojego samochodu , musisz wykonać szereg tankowań i jeżdzić albo w miescie albo trasa zależy co chcesz , po czym coś tam pomnożyć czy jakoś tak , wiecej Ci nie pomogę , spróbuj poszukać tego poradnika albo na youtube popatrz i ewentualnie daj znać , co do licznika to jest tylko licznik :)



Podjeżdżasz pod dystrybutor. Tankujesz do pełna. Robisz 100 km. Powrót na stację paliw. Znowu tankujesz. Twoja średnia ze 100 km, to wynik dolewki na dystrybutorze.

Zawsze można też wyjeździć to co w baku do końca. Zatankować 10l , wyzerować trip'a na liczniku i znowu wyjeździć paliwo do końca. Potem szybka matematyka... dystans przez litry , dwa w pamięci + 3 browary. I datam. Masz zatartą pompę paliwa bo jeździłeś na rezerwie :D
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Banita95 » 10 kwi 2015, o 00:15

Te liczniki w mk3 nigdy nie pokazywały dobrej wartości więc się nie przejmuj i nie sugeruj się licznikiem
Avatar użytkownika
Banita95
Members
 
Posty: 860
Dołączył(a): 3 lis 2013, o 00:34
Lokalizacja: Pasłęk
Rocznik: 99
Silnik: 2.3
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości