Wżery w głowicy?

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Wżery w głowicy?

Postprzez Thorsten » 17 sty 2015, o 13:30

Mój silnik AEE właśnie stoi u mechanika bo padła upg i głowica pojechała do zakładu zajmującego się głowicami. Ocenili że przebieg 187Tysięcy to prawda bo wałek jest w bardzo dobrmy stanie, tak jak zresztą sama głowica. Gdy głowica wróciła od planowania mechanik grżmił mówił że w głowicy są wżery (głowica aluminiowa) przez które daje głowicy max rok życia. Auto długo stało przed kupnem i po kupnie przeszło mały remont z wymianą między innymi pompy wody a teraz mechanik mówi że musi wymienić pompę wody ( jeździłem na niej 3tysięcy km) bo coś tam olej bo auto długo stało. Jestem zszokowany bo auto miało sprawdzaną kompresje i tak dalej zaraz po kupnie i powiedziano mi że silnik jest w bardzo dobrym stanie a tutaj słyszę że max rok życia. Aha, uszczelka padła z powodu przegrzania przez uszkodzony termostat. Jak to jest do ******** mam szukać głowicy czy nie? Czy zwyczajnie trafiłem na amatora?
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Wżery w głowicy?

 

Postprzez robert19kor » 17 sty 2015, o 15:41

jedź do innego mechanika, jak pompa może ciec po 3 tys km?
robert19kor
Badacz tematu
 
Posty: 369
Dołączył(a): 18 sty 2010, o 18:16
Lokalizacja: Koronowo

Postprzez Thorsten » 17 sty 2015, o 15:53

robert19kor,

powiedział że z powodu wcześniejszego długiego stania samochodu( co było 2 lata temu, oraz przed zmianą pompy wody, oleju, filtrów i ecetera) musi ją wymienić z powodu oleju który nie tego co pracował teraz tylko tego co kiedyś był jak auto stało.... Co ma olej sprzed 2 lat do obecnej pompy wody...

Co do głowicy to daruje sobie, pośmigam na niej tak z rok i później zobaczymy co będzie, o ile kompresja dobra, wszystko ok bez przedmuchów czy wadliwej uszczelki to zostaje. Kupie może gdzieś sam "blok" głowicy bez wżerów i będzie leżeć jako zapas.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości