Wywaliło olej

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Wywaliło olej

Postprzez qasu » 5 lut 2012, o 20:21

Tego się nikt nie spodziewał. Coś się stało i wywaliło mi olej. Idę do auta, a na drodze krople oleju, a w miejscu w którym się zatrzymałem na chwile (żeby otworzyć garaż) większa plama oleju. W garażu dość spora plama.
Niestety ciśnienie musiało być dość spore, bo dość mocno ubrudziło mi komore silnika. Dokładnie nie wiem skąd mogło to wylecieć, ale wydaje mi się, że koło filtra paliwa i gdzieś na dole.
Kolejna sprawa, że w komorze silnika mam masło zamiast oleju, zamarzł. Ale to chyba przez to, że już się pomalutku kończył, bo jakiś czas temu pojawiła się maź pod korkiem wlewy oleju.

Jak można pozbyć się zamarzniętego oleju z silnika? Czekać, aż będzie cieplej? Czy da się cymś to rozpuścić?
Jak można sprawdzić gdzie wywaliło olej i DLACZEGO? Ciekawi mnie skąd się wzięło takie ciśnienie, że wywaliło.
qasu
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 20:10
Lokalizacja: krk

Wywaliło olej

 

Postprzez Dzikuvip » 5 lut 2012, o 21:55

zamarzła ci odma i wywaliło... tysiące tematów na roznych forach....
Avatar użytkownika
Dzikuvip
Czytacz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 3 lut 2012, o 17:25
Lokalizacja: Nowa Sól

Postprzez trojeczkaGT » 5 lut 2012, o 23:10

grzejniczek do garazu i ogrzewanie i powinno puscic i wtedy serwis bo bez zmiany uszczelki lub naprawy tego miejsca gdzie uciekl olej sie nie obedzie.

a silnik nie musi sie konczyc te silniki tak maja ze w takie zimne dni pojawia sie ta maz czesto (poprostu miales jej za duzo i po odpaleniu silnika iles tam wytrzymalo ale nie mial jak sie odpowietrzyc [odma zapchana] i zrobilo cisnienie takie ze wywalilo w "najslabszym" miejscu )
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Paweu » 5 lut 2012, o 23:12

Jak można pozbyć się zamarzniętego oleju z silnika? Czekać, aż będzie cieplej? Czy da się cymś to rozpuścić?


wykręcasz odme i czyścisz...

poza tym jest to ostatnio dosyć popularny temat... ;p
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Opik » 6 lut 2012, o 00:27

Ja miałem podobną przygodę ostatnio, z tym że w trasie. Jadę, nagle zaczyna migać kontrolka oleju i do tego na mnie piszczy bezczelnie. No to kieruneczek, zjazd na zatoczkę autobusową bo to jedyne w miarę szersze miejsce, maska w górę i wychodzę. Obserwacja od góry, wszystko pięknie ładnie, nagle zonk. Dół silnika upieprzony, pod robi się już mała kałuża. No słodko.... Telefon do znajomego, laweta akurat poszła gdzieś, więc dzwonię do brejdaka żeby mnie ściągnął. Niestety Tojtoją nie udalo mu się podjechać, więc podjechał... Fiatem Uno MkII. I zholował mnie tym 45 konnym, 850kg wozidłem 25 kilometrów do serwisu...
Powiedzieli że rano wyczyszczą i zadzwonią powiedzieć co to jest, wtedy ustalimy czy mają robić czy nie. Okazało się że uszczelka od chłodnicy oleju się wysrała ze starości :D

Ale następnego dnia po odbiorze od razu odma do wyczyszczenia, tak profilaktycznie :D
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez qasu » 6 lut 2012, o 09:48

Myślę, że z odmą nie będzie problemu, ale ze znalezieniem miejsca z którego wywala olej i naprawienie tego to ta ;/
Szkoda, że wcześniej o tym nie wiedziałem, wtedy by się wyczyściło odmę i nie byłoby problemu.
qasu
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 20:10
Lokalizacja: krk

Postprzez Dzikuvip » 6 lut 2012, o 10:00

myslel kogu o niedzieli :D
Avatar użytkownika
Dzikuvip
Czytacz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 3 lut 2012, o 17:25
Lokalizacja: Nowa Sól

Postprzez sitek699 » 8 lut 2012, o 20:14

mi tez wywalilo ale bagnetem ale jak sprawdzilem odme to leci powietrze wezem co jest? slyszalem ze uszczelka poszla pod glowica :(
Wódka 25zł; Kieliszki 5zł ;spojrzenie matki gdy wracasz do domu nad ranem--bezcenne
moj-golf/bordowy-metalic-by-sitos-banditos-t23878.html
Avatar użytkownika
sitek699
Members
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 13 maja 2008, o 19:06
Lokalizacja: ...WPN...

Postprzez prezesik » 8 lut 2012, o 20:34

sitek699 napisał(a):ale jak sprawdzilem odme to leci powietrze wezem
na którym wężu sprawdzałeś, że leci powietrze?
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez sitek699 » 8 lut 2012, o 22:02

na wezu co idzie od odmy ten gumowy taki
Wódka 25zł; Kieliszki 5zł ;spojrzenie matki gdy wracasz do domu nad ranem--bezcenne
moj-golf/bordowy-metalic-by-sitos-banditos-t23878.html
Avatar użytkownika
sitek699
Members
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 13 maja 2008, o 19:06
Lokalizacja: ...WPN...

Postprzez prezesik » 8 lut 2012, o 22:06

aha, ok.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez sitek699 » 8 lut 2012, o 22:13

wiec co jest :( i przed tem tez kolo aparatu zaplonowego wywalilo od czego to
Wódka 25zł; Kieliszki 5zł ;spojrzenie matki gdy wracasz do domu nad ranem--bezcenne
moj-golf/bordowy-metalic-by-sitos-banditos-t23878.html
Avatar użytkownika
sitek699
Members
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 13 maja 2008, o 19:06
Lokalizacja: ...WPN...

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości