Wyświetlacz danych w liczniku- kłopot z napisem OEL

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Wyświetlacz danych w liczniku- kłopot z napisem OEL

Postprzez Mickam » 6 lip 2007, o 23:48

Witam wszystkich!! Mam mały problem. Od jakiegos czasu na wyśiwtlaczu w liczniku pokazuje mi sie napis OEL. Wiem że musze wymienic olej. Zrobie to sam. Tylko jak zrobic żeby na liczniku więcej nie było tego napisu?? Sam to zrobie?? Proszę o pomoc!!
Mickam
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 10:11
Lokalizacja: Toruń

Wyświetlacz danych w liczniku- kłopot z napisem OEL

 

Postprzez TOMMy » 7 lip 2007, o 11:42

Musisz wykasować taki parametr, który daje znać, że po przekroczeniu tylu i tylu kilometrów należy wymienić olej. Wsiadasz do autka wkładasz kluczyk i nie przekręcasz... Przytrzymujesz lewy guziczek na desce rozdzielczej (ten obok prędkościomierza) Trzymając ten guzik przekręcasz kluczyk, żeby włączył się zapłon (świecą się wszystkie kontrolki) wyłączasz zapłon i ponownie go załączasz i w tym momencie (możesz puścić guzik, który trzymałeś) na wyświetlaczu koło guziczka, który trzymałeś pojawiają się cyferki 1 Musisz sobie klikać tym guziczkiem i z każdym kliknięciem pojawi się inna cyferka chyba do 7. Któraś odpowiada za olej i po prostu musisz to wykasować... (chyba przytrzymać).

Może ktoś skomentuje i podpowiem, która to cyferka od oleju?? Mi się wydaję, że 2, albo 3
TOMMy
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:30
Lokalizacja: SY

Postprzez sebaa » 7 lip 2007, o 11:42

Musisz jechać do kogoś kto ma VAGa (interfejs diagnostyczny) i on Ci wykasuje inspekcje serwisową. Kiedyś gdzieś słyszałem, że można to zrobić za pomocą pewnej kombinacji (stacyjka + pokrętło w liczniku), ale nie wiem jak to jest dokładnie.

EDIT:

Widzę, że ktoś mnie ubiegł chwilkę wcześniej. :P
sebaa
Administrator
 
Posty: 98
Dołączył(a): 11 sty 2007, o 15:52

Postprzez Mickam » 7 lip 2007, o 15:26

Kurcze jak narazie to nie chce zginąć. Moze ktos wpadnie w jaki sopcsob tego sie pozbyc. Z góry dziękuje!!
Mickam
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 10:11
Lokalizacja: Toruń

Postprzez krazek1 » 9 lip 2007, o 12:54

Porada ściągnięta ze strony www.rydzu.pl/

Kasowanie inspekcji odbywa się następująco:

1. Włączyć zapłon

2. Przycisnąć i przytrzymać przycisk X

3. Wyłączyć zapłon

4. Na wyświetlaczu pojawia się "OEL"

5. Przycisnąć przycisk Y do ustawiania minut zegara cyfrowego lub ustawiania zegara analogowego

6. Na wyświetlaczu pojawia się wskazanie "- - - - -"

7. Nacisknać przycisk X

8. Na wyświetlaczu pojawia się "IN 01" lub "INSP-1"

9. Przycisnąć przycisk Y do ustawiania minut zegara cyfrowego lub ustawiania zegara analogowego

10. Na wyświetlaczu pojawia się wskazanie "- - - - -"

11. Nacisknać przycisk X

12. Na wyświetlaczu pojawia się "IN 02" lub "INSP-2"

13. Przycisnąć przycisk Y do ustawiania minut zegara cyfrowego lub ustawiania zegara analogowego

14. Na wyświetlaczu pojawia się wskazanie "- - - - -"

15. Włączyć zapłon

16 Na wyświetlaczu pojawia się wskazanie "IN 00"

17. Wyłączyć zapłon

Lokalizacja przycisków X oraz Y o których mowa w opisie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
krazek1
VIP
 
Posty: 469
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:16
Lokalizacja: Szczecinek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Mickam » 10 lip 2007, o 21:12

Hey! Bardzo dziękuje za odpowiedź!! Porada w 100% sie sprawdziła! jeszcze raz wielkie dzięki!! Pozdrawiam :mrgreen:
Mickam
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 10:11
Lokalizacja: Toruń


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości