Wymiana Pierścieni po krótce co i jak.

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Wymiana Pierścieni po krótce co i jak.

Postprzez frezo1221 » 10 lis 2014, o 01:11

Witam to znów ja mechanik samouk :D
Wcześniej pisałem o zmienianiu uszczelki pod głowicą itp-prace w toku.
Ale teraz naszła mnie chęć wymiany jeszcze pierścieni,i teraz...z czym to się je?Czy wystarczy odkręcić miskę olejową i ukaże nam sie widok wału czy nad miską kolejny element bloku? i czy w zestawie są 2 takie same pierścienie sprężające czy inne,który z nich ląduje na górze,a który zaś na dole?
Pozdrawiam serdecznie,dzięki za odp :)

[ Dodano: 2014-11-10, 18:36 ]
:?:
frezo1221
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 7 lis 2014, o 16:26
Lokalizacja: Tuchola

Wymiana Pierścieni po krótce co i jak.

 

Postprzez prezesik » 14 lis 2014, o 18:16

frezo1221 napisał(a):Ale teraz naszła mnie chęć wymiany jeszcze pierścieni,i teraz...z czym to się je?Czy wystarczy odkręcić miskę olejową i ukaże nam sie widok wału czy nad miską kolejny element bloku?
odkręcając misję będziesz widział korbowody. Odkręcasz dwie śrubki i tłok z korbowodem wyłazi do góry.
frezo1221 napisał(a):i czy w zestawie są 2 takie same pierścienie sprężające czy inne,który z nich ląduje na górze,a który zaś na dole?

są trzy pierścienie
1. uszczelniający
2. pośredni
3. zgarniający

Zdjąć to nie problem, problemem będzie włożenie tłoka z nowymi pierścieniami do bloku. Trzeba posłużyć się samoróbką blachą, którą owijasz tłok, aby schowały się pierścienie, dopiero wtedy cały tłok wstawiasz w tuleję.

Oczywiście oprócz kolejności zakładania pierścieni liczy się też góra-dół.

https://www.google.pl/search?q=rodzaje+ ... B426%3B239
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez frezo1221 » 14 lis 2014, o 22:31

Tak tak wiem wiem jak to ma wyglądać robiłem takie coś w skuterze tylko nie wiedziałem jaka jest kolejnosc wymiany,w najbliższym czasie także za to się zabiorę,teraz musiałem założyć nowa uszczelke do głowicy aby do domu dojechać,czyli nowa uszczelka pod głowice również bedzie musiała zostać kupiona...niestety :/ dzieki za odp juz wszytsko wiem :)

[ Dodano: 2014-11-14, 21:39 ]
ach jeszcze jedno jak odróżnić pierscien uszelniajacy od posredniego
frezo1221
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 7 lis 2014, o 16:26
Lokalizacja: Tuchola


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 18 gości