Wymiana oleju. Czy mogę jeszcze kilka miesięcy pojeździć ?

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Wymiana oleju. Czy mogę jeszcze kilka miesięcy pojeździć ?

Postprzez demson » 15 paź 2011, o 14:00

Witam.
Za tydzień, minie rok od wymiany oleju. Problem w tym że golfik ostatnio częściej stał w garażu (eksploatowałem cudzy pojazd :-) ) i przejechałem nim tylko 3tyś.km .
Mówią że powinno się wymieniać po roku nawet jak się nie przejedzie 10.000km .

Czy mogę jeszcze tak z trzy miesiące pojeździć na tym oleju ?
Mam zalany Castrol Magnatec 10W40.
Avatar użytkownika
demson
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 16:21
Lokalizacja: Legnica

Wymiana oleju. Czy mogę jeszcze kilka miesięcy pojeździć ?

 

Postprzez da-w-id » 15 paź 2011, o 14:21

mnie wymiana czekała w kwietniu ale nie nabilem jeszcze 10 tys przez ten rok wiec z ok 700 km czeka mnie wymina a przez zime malo jezdze to poczekam do wiosny.
Stac sie nic nie powinno mozesz jeszcze pojezdzić.
da-w-id
Czytacz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 19 lut 2011, o 22:39
Lokalizacja: z garażu

Postprzez rafal1.89 » 15 paź 2011, o 14:26

Hej.
wiesz co jak tak mało przejechałeś to nie widzę przeciwwskazań. Producenci wykreowali ten pogląd. Moim zdaniem ten olej co masz aż tak nie zmienił swoich właściwości smarowniczych możliwe ze trochę jego lepkość się zmieniła. Tylko pamiętaj ze decyzja należy do ciebie i nie możesz mieć potem do kogoś pretensji. Ja osobiście zmieniam olej co 14 miesięcy ewentualnie jak wybije te magiczne 10.000km i to czasem przeciągam do 12 tysięcy. i zawsze jest oki. Tylko ze ja śmigam na olejach mobila ;) nie leje olejów firmy kogucik;). Dodam jeszcze że oleje sa testowane znanych marek ich wytrzymałość jest zawsze zaniżana.
rafal1.89
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 7 wrz 2011, o 21:15
Lokalizacja: Śląskie

Postprzez K@mil » 15 paź 2011, o 22:38

Jak mało nim jeździsz to nic nie wymieniaj i wymień go po zimie, nic mu nie będzie... a jak zaczynasz nim teraz jezdzic to zrób te 10tys i sie nie przejmuj. Nic mu nie poprawisz ani nie pogorszysz, tylko kasa z portfela Ci polec.
Tak samo z przebiegiem na oleju, ja w golfie wymieniam co 12tys, a jak nie mam kasy to i co 13tys.

Wazniejsze jest to aby w silniku był stan oleju, najlepiej miedzy na środku min a max
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez gello1 » 15 paź 2011, o 22:50

a serwisówka mówi, że co 15tys. Ale Kręcicie. Można wymieniać i co 5tys tylko po co?
Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS

Postprzez trojeczkaGT » 15 paź 2011, o 22:52

masz kase wymieniasz / nie masz kasy nie wymieniasz / nie masz kasy na wymiane to dolewasz by bylo pomiedzy min a max / sam widzisz czy juz bardzo przepalony olej jest.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez AdiK__ » 20 paź 2011, o 13:21

gello1 napisał(a):a serwisówka mówi, że co 15tys. Ale Kręcicie. Można wymieniać i co 5tys tylko po co?


Co 15tys w przypadku syntetyków ;-)
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez pablomed » 21 paź 2011, o 10:05

pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez demson » 29 lut 2012, o 20:17

Trochę odświeżę wątek.
Jak kupujemy olej to i tak nie nie kupimy "dzisiaj wyprodukowanego" tylko olej będzie miał już kilka- kilkanaście miesięcy.
A co za różnica czy ten olej starzeje się w plastikowym pojemniku czy w silniku ?
Idąc tym tropem , trzeba by od roku(po którym należy wymienić olej jeżeli nie zrobiliśmy przebiegu) odjąć czas od daty produkcji oleju.

W sobotę jadę na wymianę. W zakładzie w którym wymieniam sprzedają olej z beczki ( też Castrol Magnatec 10W40 ).
Jaka jest wasza opinia na temat lania z beczki ?
Avatar użytkownika
demson
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 16:21
Lokalizacja: Legnica

Postprzez PabloSBT » 29 lut 2012, o 20:26

demson napisał(a):Trochę odświeżę wątek.
Jak kupujemy olej to i tak nie nie kupimy "dzisiaj wyprodukowanego" tylko olej będzie miał już kilka- kilkanaście miesięcy.
A co za różnica czy ten olej starzeje się w plastikowym pojemniku czy w silniku ?
Idąc tym tropem , trzeba by od roku(po którym należy wymienić olej jeżeli nie zrobiliśmy przebiegu) odjąć czas od daty produkcji oleju.

W sobotę jadę na wymianę. W zakładzie w którym wymieniam sprzedają olej z beczki ( też Castrol Magnatec 10W40 ).
Jaka jest wasza opinia na temat lania z beczki ?

olej należy wymieniać co rok bo pracuje on w różnych temperaturach w plastikowym pojemniku nie będzie on miał 90czy 100 stopni więc na pewno dłużej wytrzyma . według mnie jeśli przejechałeś tylko 3000km to nie warto wymieniać oleju poczekaj jeszcze trochę :d tak samo jak samochód bierze olej to można nawet co 20 tys wymieniać bo jak się dolewa oleju to nie traci swojej lepkości ;)
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

Postprzez trollu » 1 mar 2012, o 02:09

PabloSBT napisał(a):ak samochód bierze olej to można nawet co 20 tys wymieniać bo jak się dolewa oleju to nie traci swojej lepkości

tylko w takich wypadkach ludzie zapominają o filtrze oleju a jego przydałoby się wymienić ;-)
co do oleju to tak jak napisał PabloSBT, olej w baniaku nie pracuje, nie ma dostępy powietrza itp i po prostu nie starzeje się tak jak w misie
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez k-m-r1 » 3 mar 2012, o 11:24

ostatnio było kobieta chyba merca miała i tylko dolewała olej tak przejechała 25 lat i ordestałrowali jej w aso bryczke
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości