Wymiana listwy wtryskowej 2E

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Wymiana listwy wtryskowej 2E

Postprzez Bart » 3 lip 2013, o 23:44

Witam,
dostalem od znajomego listwe wtryskowa, wydaje sie duzo swiezsza od mojej i nie smigala przy gazie. Moja jest podejzana o lanie na wolnych obrotach (6 lat byla w gazie II gen) wiec chce je podmienic, gazu sie pozbywam, bo to masakra. Do tego moja cyka jak glupia...

Stad wynika moja prosba: Jak szybko i bez bolu odkrecic kolektor ssacy i dostac sie do tej listwy?
Old Vw don't die, they just get lower :D

Golf 3 GTI I swear ;)

http://www.golf3.pl/topics2/gofer-by-bart-vt44794.htm
Avatar użytkownika
Bart
Czytacz
 
Posty: 120
Dołączył(a): 13 maja 2012, o 12:49
Lokalizacja: Śląsk

Wymiana listwy wtryskowej 2E

 

Postprzez pablomed » 4 lip 2013, o 08:31

Bart,
1. nie odkręcaj kolektora szkoda czasu i nie trzeba
2. Odkręcić przepustnicę (4 śruby i kartonowa uszcelka która potem dorobisz sam) dla ułatwienia dostępu
3. listwa jest przykręcona kilkoma srubami na imbus, chyba nr 7 ale sprawdź
4. Jest mało miejsca na ten imbus, więc weź taki tani z zestawu w kształcie litery L, jego krótsze ramię skróć na ok 1 cm i możesz odkręcać
5. sprawdź stan uszczelek pod wtryskiwaczami, zużyte moga dawac lewe powietrze
6. nie wyrzucaj starej listwy może byc jezcze dobra - pewności nie masz że jest winna
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Bart » 4 lip 2013, o 22:28

Noo o to mi chodzilo :P wiedzialem ze jest jakis sposob, jutro postaram sie to wyprobowac i dam znac co i jak. Opcji jest pare, jak mowisz te uszczelki bo listwa cyka jak cholera, albo leje, nie wiem na wolnych troche mu przerywa. Wyciagne stara sprawdze jak fuka, potemnowa sprawdze i sie okaze.

[ Dodano: 2013-07-05, 13:19 ]
Po sciagniecie przepustnicy, dolotu, odmy i krokowca z listwa nie było problemów. Stara listwa szrot, a nowa bardzo ładnie fuka, ale ale w nowej nie było tych uszczelek/uszczelnien wtrykow ( nie mowie o tych zielonych malych gumeczkach), tylko o tych takich co wchodza do samej listwy, takie duze pierscienie. Jak to nazwać, gdzie kupic itp ? Wyciagnąłem ze starej listwy, ale tam to juz prawie w kamienie sie to zamieniło ...
Old Vw don't die, they just get lower :D

Golf 3 GTI I swear ;)

http://www.golf3.pl/topics2/gofer-by-bart-vt44794.htm
Avatar użytkownika
Bart
Czytacz
 
Posty: 120
Dołączył(a): 13 maja 2012, o 12:49
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez pablomed » 5 lip 2013, o 15:20

Bart,
073198031 sprawdx na stronie intercarsu czy o te duże ci chodzi czy o małe oringi na wtryskiwaczach
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Bart » 5 lip 2013, o 17:50

O to co zaznaczylem kulkem, to wchodzi w taki rowek w tej platikowej obudowie tej listwy (te takie duze pierscienie co sie blyszcza) NIE chodzi mi o te male zieloten co sa kolo dysz:

Obrazek

[ Dodano: 2013-09-12, 19:20 ]
To co ktoś wie skąd wsiąść te "pierścienie uszczelniające", żeby nie brało lewego powietrza ??
Old Vw don't die, they just get lower :D

Golf 3 GTI I swear ;)

http://www.golf3.pl/topics2/gofer-by-bart-vt44794.htm
Avatar użytkownika
Bart
Czytacz
 
Posty: 120
Dołączył(a): 13 maja 2012, o 12:49
Lokalizacja: Śląsk


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości