Wyciszenia maski do 1.6 aee

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Wyciszenia maski do 1.6 aee

Postprzez Thorsten » 14 cze 2013, o 22:40

Spotkałem się z golfami mającymi wygłuszenie maski lecz były to auta z silnikiem diesla. Chcę zamontować wygłuszenie w swoim aucie, pomijając fakt co kieruje mną w podjęciu tej decyzji. Na pewno nie chodzi o to że silnik pracuje zbyt głośno( śmiem twierdzisz że ta jednostka ma ładną kulturę pracy). Po prostu chce zamontować wygłuszenie. I w tej sprawie mam pytanie...
1. czy kupić wygłuszenie dokładnie takie jakie znajduje się w dieslach.
2. kupić dedykowane do takich zadań maty wyciszające które przykleję pod maskę?

Co do punktu pierwszego to zastanawia mnie kwestia zamocowania owej osłony ale z przeprowadzonych oględzin stwierdzam że problemów by nie było i jeśli się mylę to proszę o sprostowanie :)

aha... mógł by mi ktoś nakreślić jak zbudowane jest to wygłuszenie? Tzn. np. mamy twardą płytę plastikową i do tego materiał wyciszający? Czy też materiał sam w sobie jest wystarczająco twardy? Chodzi mi o to że ogólnie ciężko jest dostać wyciszenie w dobrym stanie i chcę wiedzieć czy będzie możliwość jej odbudowy np. za pomocą mat :)

Oraz czy montaż wyciszenia maski oraz osłony pod silnik wpłynie jakoś wyraźnie wyczuwalnie na głośność pracy silnika?
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Wyciszenia maski do 1.6 aee

 

Postprzez Gofer » 15 cze 2013, o 00:11

Jasper napisał(a):zastanawia mnie kwestia zamocowania owej osłony ale z przeprowadzonych oględzin stwierdzam że problemów by nie było


Nie ma problemu, każe wygłuszenie z golfa III pasuje do golfa III. Maska ma wszystkie potrzebne otwory pod spinki. Testowane w starym 1,4 ABD.

Jasper napisał(a):ta jednostka ma ładną kulturę pracy


Mój AEE miał już wygłuszenie maski. Może u Ciebie ktoś zdjął przed sprzedażą i opylił ?

Jasper napisał(a):Czy też materiał sam w sobie jest wystarczająco twardy?


Oryginalne wygłuszenie daje się zwinąć w rulon, jest elastyczne.

Jasper napisał(a):Chodzi mi o to że ogólnie ciężko jest dostać wyciszenie w dobrym stanie


U mnie leży stare wyciszenie w dobrym stanie zdjęte ... ze sprzedanego 1,4 ABD, odbiór tylko osobisty za czteropak :-)

Jasper napisał(a):czy montaż wyciszenia maski wpłynie jakoś wyraźnie wyczuwalnie na głośność pracy silnika


Sam juz nie wiem czy to jest wygłuszenie silnika czy zastosowano to w celu spowolnienia utraty ciepła przez silnik ?
Stary ABD jak był głośny bez niego taki sam był głosny z nim.
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Postprzez Thorsten » 15 cze 2013, o 16:05

Gofer napisał(a):Mój AEE miał już wygłuszenie maski. Może u Ciebie ktoś zdjął przed sprzedażą i opylił ?


Co prawda auto 3 miesiące temu przyjechało do naszego kraju i z tego co mi wiadomo i widzę poprzedni właściciel bardzo o nie dbał, dlatego sądzę że wygłuszenia nie było już od początku :)

Gofer napisał(a):U mnie leży stare wyciszenie w dobrym stanie zdjęte ... ze sprzedanego 1,4 ABD, odbiór tylko osobisty za czteropak


hmm... pozostaje problem dotyczący odbioru osobistego co stanowi mały problem. Ale dzięki za dobre chęci:)

Gofer napisał(a):Sam juz nie wiem czy to jest wygłuszenie silnika czy zastosowano to w celu spowolnienia utraty ciepła przez silnik ?


Szczerze mówiąc ma to sens.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez k-m-r1 » 17 cze 2013, o 11:24

sam miałem wygłuszenie z AFN-da czyli dizla w swim 1.4
fakt ciszej troche było
ale niestety musiałem zdemontowac bo polubiły ciepełko kuny
silnik ciepły wydłuszenie grzeje to sobie nawet gniazdo robiły pod maską...

w koncu zdemontowałem
możliwe że kupie maty klejone i podkleje na maske i grodzie i przednie dżwi z nadkolami
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości