Wyciek spod pokrywy zaworów

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Wyciek spod pokrywy zaworów

Postprzez kapral121 » 19 mar 2015, o 12:01

Witam. Wymieniłem w moim golfiku wszystkie filtry, olej i postanowiłem wymienić uszczelkę pod pokrywą zaworów, bo silnik się trochę pocił.. Kupiłem uszczelkę - korkową, bo taka była zamontowana, posmarowałem silikonem, skręciłem. Przejechałem z jakieś 10 km i spod pokrywy zaczął uciekać olej... Stwierdziłem nie dociągnąłem śrub.... Dociągnąłem śruby, przejechałem następne 5 km i olej dalej ciekł... Kupiłem uszczelkę gumową... Założyłem tym razem bez silikonu, dociągnąłem śruby - to samo... Cieknie... Ktoś ma jakiś pomysł jak uszczelnić pokrywę ? Myślę że problem leży w tej pokrywie... Przed wymianą nie było problemu z wyciekami.. Więc uszczelkę pod głowicą mogę chyba wykluczyć...
Avatar użytkownika
kapral121
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 maja 2013, o 15:46
Lokalizacja: Łódź

Wyciek spod pokrywy zaworów

 

Postprzez Banita95 » 19 mar 2015, o 12:18

Oczyściłeś powierzchnię przed założeniem uszczelki ? zmieniałem uszczelki i nigdy nie było takiego problemu po za tym wiesz że śruby od pokrywy zaworów dokręca się na krzyż ? jeżeli tak nie zrobiłeś to pewnie gdzieś nie dociska i olej wylatuje ;]
Avatar użytkownika
Banita95
Members
 
Posty: 860
Dołączył(a): 3 lis 2013, o 00:34
Lokalizacja: Pasłęk
Rocznik: 99
Silnik: 2.3
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez krzyś » 19 mar 2015, o 12:29

Banita95 napisał(a):śruby od pokrywy zaworów dokręca się na krzyż


Jeżeli kolega ma silnik 1.4(tak wnioskuję z jego profilu) to nie wiem jak chcesz te trzy śruby dokręcić na krzyż..
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Banita95 » 19 mar 2015, o 12:47

krzyś, Nie wchodziłem na jego profil więc miałem prawo nie wiedzieć.Tak czy siak już wie co ma sprawdzić i tyle ;]
Avatar użytkownika
Banita95
Members
 
Posty: 860
Dołączył(a): 3 lis 2013, o 00:34
Lokalizacja: Pasłęk
Rocznik: 99
Silnik: 2.3
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez kapral121 » 19 mar 2015, o 13:12

Silnik 1.8 :) 1,4 nie aktualne . Normalnie pokrywa wchodzi na 8 szpilek... na krzyż nie dociągałem.. Powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz.. Czy mogę założyć korkową uszczelkę bez silikonu ?
Avatar użytkownika
kapral121
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 maja 2013, o 15:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Banita95 » 19 mar 2015, o 13:17

kapral121, Można ale i tak będzie lekko popuszczać lepiej tą sylikonowa dać kosztuje więcej ale jest lepsza jak nie będziesz zmieniał na tą sylikonową to uważaj żeby korkowa nie wyszła bokami przez duży nacisk :P
Avatar użytkownika
Banita95
Members
 
Posty: 860
Dołączył(a): 3 lis 2013, o 00:34
Lokalizacja: Pasłęk
Rocznik: 99
Silnik: 2.3
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Opik » 19 mar 2015, o 16:47

Nigdy nie rozumiałem takich problemów z pokrywą, swoją zdjąłem do malowania, skręciłem na starej gumowej uszczelce posmarowanej silikonem wysokotemperaturowym i 3 lata tak już sobie jeździ bez żadnej plamki

Jak na moje to albo nie oczyściłeś za dobrze pokrywy albo jest zwichrowana i nie przylega jak powinna. Koszt nie jest duży więc można podmienić na inną, albo "profesjonalnie" splanować - kładziesz na stół papier ścierny i latasz w te i we wte pokrywą jak na heblarce :hyhy:
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez VolDan » 19 mar 2015, o 18:21

Kup nowa uszczelke korkowa np Elringa. Oczysc miejsce po starej w pokrywie i glowicy i dokrecaj po troche od srodka kierujac sie na zewnatrz (poszukaj jak sie dokreca glowice) . po co tam sylikon ? Uszczelka to uszczelka
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości