Wyciek oleju?

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Wyciek oleju?

Postprzez Sidzeej » 6 lut 2013, o 13:40

Witam, posiadam GOLF'a III 1.6 Benz, miesiąc temu wymieniałem olej w silniku, wszystko ładnie pięknie było, ale 3 dni temu podczas jazdy zauważyłem, że zapaliła się konrolka oleju, tylko na chwilke i zgasła, nic z tym nie zrobiłem, następnego dnia to samo..
Otworzyłem patrze, a tu cała ta kopułka gdzie wlewa się olej mokra, sprawdziłem poziom oleju, a tam praktycznie pusto... ;/ Zgasiło mnie totalnie, przez miesiąc poszło ponad 3L oleju?
Wróciłem do domu, zostawiłem trochę auto i była mała plamka pod autem, dolałem trochę oleju,
pojeździłem trochę i zostawiłem auto, ale kolejnej plamy nie było, a oleju znowu ubyło i to wiele.
To pewnie jakiś wyciek, tylko aż boje się pomyśleć co to może być.
Planuje go oddać jutro do mechanika, ale już ciarki mi przechodzą jak pomyśle nad kosztami naprawy..

Jakieś teorie co to może być?
Sidzeej
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 20 sie 2011, o 11:57
Lokalizacja: Poznań

Wyciek oleju?

 

Postprzez pietrasiak2 » 6 lut 2013, o 13:47

Nie masz wycieku w okolicy rozrządu może odmę zapchało i puścił uszczelniacz i poszło też przez korek :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez prezesik » 6 lut 2013, o 13:53

Do wyczyszczenia odma _ fotoporada w dziale " Dane techniczne i porady". Wzrosło ciśnienie w silniku i zaczęło wywalać olej najsłabszym punktem. Daj foto wycieku, coś doradzimy i zaoszczędzisz na mechaniku.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca


Postprzez pietrasiak2 » 6 lut 2013, o 14:16

Cóż fotoporada i czyść odmę oraz sprawdź czy korek wlewu nie zgubił uszczelki.
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości