Wyciek oleju - prośba o diagnozę

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Wyciek oleju - prośba o diagnozę

Postprzez laciek77 » 11 sty 2014, o 22:02

Witam, w dniu wczorajszym byłem w sąsiedniej miejscowości, podczas drogi powrotnej zauważyłem, że silnik nie rozgrzał się do 90 stopni, a tylko do 70 co było 1 taką historią. Po przyjeździe do domu, otworzyłem maskę i zobaczyłem, że nastąpił wyciek oleju.
Przeczytałem wszystkie możliwe opcje i w dniu dzisiejszym zacząłem poszukiwać najwyższego miejsca gdzie był ojej ( zgodnie z informacjami przy podobnych przypadkach) Myślałem, że leje się z boku jednak postanowiłem odkręcić miejsce na filtr powietrza i tu niespodzianka olej znajdował się już u samej góry. Prosiłbym o ocenę co mogło się stać, a raczej którą uszczelka mogła okazać się sprawczynią. Jeśli uszczelka związana z głowicą to mam obawy co do kosztu, który mógłby być równy w mojej okolicy wartości auta..
Wykonałem trochę zdjęć:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Dodatkowo myślałem, że może być to związane z odmą ( czytając o podobnych przypadkach. Co prawda było trochę "masła" po otwarciu korka ale niewiele taka cienka warstwa jak na zdjęciach. Jednak auto jeździ na krótkich odcinkach więc takie masło jest ponoć możliwe. O dziwo poziom oleju jest nadal prawidłowy, tak jakby podczas wymiany nalali trochę za dużo (wymieniany w sierpniu). Płynu chłodniczego nie ubywa, a olej z bagnetu jest ok nie ma "kawy z mlekiem" bo to ponoć zły znak. Na jednym zdjęciu oznaczyłem przewód sam nie wiem co to z czego przypuszczalnie też wyciekło bo niemożliwe jest aby spłynął tam olej z tego miejsca pod filtrem powietrza.
laciek77
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 21:07
Lokalizacja: Prudnik

Wyciek oleju - prośba o diagnozę

 

Postprzez pietrasiak2 » 12 sty 2014, o 03:18

Zdejmij obudowę rozrządu bardziej wygląda to na siemering na wałku rozrzadu :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez laciek77 » 12 sty 2014, o 11:19

Dobrze postaram się zdjąć osłonę mam tylko pytanie jeśli to siemering na wałku rozrządu to co mogło być przyczyną, że olej wyciekł od samej góry.
laciek77
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 21:07
Lokalizacja: Prudnik

Postprzez łukasz1983 » 12 sty 2014, o 11:27

laciek77, Masz upapraną całą górę silnika,przepustnica,nawet czujnik oleju upaćkany.
Według mnie to olej poszedł ci odmą.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez laciek77 » 13 sty 2014, o 00:27

Dla pewności zdjąłem osłonę rozrządu i wykonałem zdjęcie:

Obrazek Obrazek

Kiedyś jeździłem autem po 250 km teraz auto za długich odcinków nie pokonuje, głównie miasto więc odma pewna choć mam wrażenie, że nie sam przewód a ta puszka, bo on dość czysty.
laciek77
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 21:07
Lokalizacja: Prudnik


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości