[MK3]Wyciek oleju - lokalizacja

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

[MK3]Wyciek oleju - lokalizacja

Postprzez miskov » 6 kwi 2013, o 06:41

Witam drodzy forumowicze,

Zwracam sie do was z prosba o zloklizowanie wycieku oleju silnikowego.

Golf mk3 ABF

Pierwsza 'diagnoza' byla uszczelka miski olejowej - wymieniona dwa razy (tak dla pewnosci hehe) niestety nie pomoglo :/
Filtr oleju jest czysty, w sensie to nie z niego cieknie olej..

.... moje spostrzezenia:

odrecilem oslone kola zamachowego, wyczyscilem do okola uszczelke misy i sama miske. Odpalilem auto na pare min i poczekalem az zacznie cieknac...

wyciek znajduje sie od strony filtra oleju (zdj1) a przypuszczam ze winny jest czujnik na zdjeciu nr2 - co to za czujnik? czujnik polozenia walu?

zdj1

http://zapodaj.net/d65957fe91239.jpg.html

zdj2

http://zapodaj.net/71afb6b8e1ae4.jpg.html

teraz pytanie. na ile moja diagnoza jest prawidlowa i jak wyglada wymiana owego czujnika? (olej trzeba spuszczac?) z tego co widze dojscie bedzie ciezkie bo od gory znajduje sie on po prawej za filtrem oleju i centralnie za lapa silnika...

za wszelkie sugestie bede baardzo wdzieczny


pzdr


Proszę admina o przeniesienie tematu, przez przypadek umieścilem go w dziale LPG.
miskov
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 mar 2013, o 22:28
Lokalizacja: UK

[MK3]Wyciek oleju - lokalizacja

 

Postprzez trollu » 6 kwi 2013, o 14:44

jest to czujnik położenia wału, pewnie oring padł. wymiana prosta ale z racji dostępu trochę problematyczna. ja odkręcałem przednią łapę silnika żeby sobie zrobić miejsce. czujnik trzyma się na 1 imbusie, chodzi o to żebyś zrobił sobie miejsce na dojście ręką do niego. ja po 3 razie doszedłem do wprawy i w 15 min wszystko robiłem :lol:
oleju spuszczać nie trzeba
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości