Wskaźnik paliwa problem

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Wskaźnik paliwa problem

Postprzez Genax » 19 lut 2012, o 19:29

Niedawno kupiłem golfa 3 i koleś powiedział mi, że auto pali 6-7 litrów po mieście, a w trasie 6l. Gdy tankuję 7,5l na stacji to wskaźnik pokazuję mi ostatnią białą kreskę przed rezerwą więc jest wszystko w porządku i w takim razie powinno mi starczyć na 100km lecz po przejechaniu 40km wskaźnik wskazuje mi już prawie drugą kreskę rezerwy, a podobno na ostatniej można przejechać 5km z tego co słyszałem więc wychodzi na to, że gdy zatankuję 7,5l to przejadę około 65-70km. Opony mam zimowe więc rozumiem, że spalanie jest troszkę większe ale chyba nie powinno być aż tak. Prosiłbym o pomoc jeśli ktoś słyszał o podobnym przypadku.
Genax
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 lut 2012, o 23:35
Lokalizacja: Słubice

Wskaźnik paliwa problem

 

Re: Wskaźnik paliwa problem

Postprzez K@mil » 19 lut 2012, o 19:35

Genax napisał(a):Niedawno kupiłem golfa 3 i koleś powiedział mi, że auto pali 6-7 litrów po mieście, a w trasie 6l. Gdy tankuję 7,5l na stacji to wskaźnik pokazuję mi ostatnią białą kreskę przed rezerwą więc jest wszystko w porządku i w takim razie powinno mi starczyć na 100km lecz po przejechaniu 40km wskaźnik wskazuje mi już prawie drugą kreskę rezerwy, a podobno na ostatniej można przejechać 5km z tego co słyszałem więc wychodzi na to, że gdy zatankuję 7,5l to przejadę około 65-70km. Opony mam zimowe więc rozumiem, że spalanie jest troszkę większe ale chyba nie powinno być aż tak. Prosiłbym o pomoc jeśli ktoś słyszał o podobnym przypadku.


Takie mierzenie ile pali patrzac sie na wskaznik jest do ...wiesz czego:)

Zatankuje golfa do pełna (do pierwszego odbicia pistoletu), zrob chociaz te 500km i znow zatankuj i zobacz wtedy co Ci wyjdzie.

Trzeba wiedziec ze wskaznik tez nie jest dokladny, jedziesz z gorki pokazuje max, podjezdzasz pod gorke juz pokazuje mniej.

Najlepszym sposobem jest zatankowanie do pelna
Ostatnio edytowano 19 lut 2012, o 19:39 przez K@mil, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez uzbek » 19 lut 2012, o 19:35

Mój były już 1.6 wyciągał spalanie spokojnie 6,5l na trasie więc radzę sprawdzić czy od mechanicznej strony jest wszystko w porządku.
Avatar użytkownika
uzbek
Badacz tematu
 
Posty: 353
Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 10:40
Lokalizacja: ZMY Barlinek / FG

Postprzez Genax » 19 lut 2012, o 19:40

Ok tak zrobię tylko chciałem się dowiedzieć czy może to u mnie jest coś nie tak ;) dzięki za odpowiedź
Genax
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 lut 2012, o 23:35
Lokalizacja: Słubice

Postprzez K@mil » 19 lut 2012, o 19:41

Genax napisał(a):Ok tak zrobię tylko chciałem się dowiedzieć czy może to u mnie jest coś nie tak ;) dzięki za odpowiedź


Najpierw sprawdz tak ile Ci pali a pozniej jak spalanie bedzie duze bedziemy myslec :) bo teraz to nie wiadomo ile pali :) i trzeba zalozyc ze jeszcze jest zima i silnik 1.4
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez pietrasiak2 » 19 lut 2012, o 19:48

Raczej tak to nie sprawdzaj bo patrząc na wskaźnik rezerwy staniesz w trasie .
Jest zima i autko dłużej się nagrzewa są też większe opory skrzyni biegów dopóki nie rozgrzeje się olej . Najpewniej było by zalać zbiornik pod korek . Zrestartować TRIP i pojeździć jakieś 100 -200 km w cyklu mieszanym , lub trasie i wtedy dolać znów go pod korek i wtedy obliczyć ile spala .
Co do wskaźnika rezerwy to jest różnie jego wskazania są +/- . Ja pierwszego golfa kupiłem i na wskaźniku nie było rezerwy jeszcze tankowałem gaz i za 50 zł paliwa pojeździłem trochę i pewnego dnia pod pracą nie chciał zapalić . Odpaliłem na gazie dojechałem do domu i wyjąłem pompkę paliwa i .... w zbiorniku plaża a rezerwy jeszcze nie było :ok:
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Genax » 20 lut 2012, o 17:24

Wychodzi na to, że za 50zł przejeżdżam z 50-60km więc coś jest nie tak.
Genax
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 lut 2012, o 23:35
Lokalizacja: Słubice

Postprzez slawek5t » 21 lut 2012, o 00:46

A sprawdzales tak jak koledzy piszą ? ?
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości