[1.4 60KM] Wolno nagrzewający się silnik

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

[1.4 60KM] Wolno nagrzewający się silnik

Postprzez Dawko » 10 gru 2013, o 17:34

Witam. Jak już gdzieś poruszałem temat, mój golfik bardzo dużo pali bo aż od 12 w górę bez względu na porę roku, a może i czasami mniej w zimę. Poczytałem trochę w necie i myślę, że jest tego winą wolno grzejący się silnik. Otóż po przejechaniu 5 km wskazówka dopiero ledwie pokazuje 20 stopni i to sprawdzałem jak było 10+st C. Wczoraj sprawdzał mechanik termostat jest w bardzo dobrym stanie.
Wiem, że duże spalanie właśnie jest spowodowane zbyt wolnym nagrzewaniem się silnika, bo dopóki nie osiągnie on ,, roboczej " temperatury to jeździ na ssaniu gdzie dużo połyka paliwa.

Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg

[1.4 60KM] Wolno nagrzewający się silnik

 

Postprzez k-m-r1 » 10 gru 2013, o 22:49

a sprawdzał kolega czujnik temperatury?
nie raz było wałkowane że temperatura na zegarach jest inna jak w silniku

co i jak było nie raz poczytaj tematy o czujniku

duże spalanie możę byc z innych powodów
podpiąc VAG zczytac błędy bo możę byc uwalony czujnik spalania skutkowego zapłon i wszystko inen co sie da wymyśleć ...

czujnik na początek
i błędy z sterownika
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez deusiwo » 10 gru 2013, o 23:16

Jak może wskazówka pokazywać Ci 20* jak w golfie skala zaczyna się od 70? :)
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Emiczka » 11 gru 2013, o 02:00

Deusiowo nie zaczyna się skala od 70 :P
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

Postprzez pablomed » 11 gru 2013, o 11:57

Skala zaczyna sie od 50, silnik może się wolno grzać przy spokojnej jeździe , i jeśli jeździsz na krótkich dystansach to wszystko może być w normie. Uszkodzony termostat rozpoznasz sam po tym że jeśli już złapie temperaturę roboczą to ją trzyma niezaleznie od sposobu jazdy, a jesli przy szybszej jeździe temperatura spada - to termostat jest uszkodzony. Niestety mechanik czegoś takiego w warsztacie nie sprawdzi, musiałby jeździć z tobą autem - więc na razie nie wierz mu.
Czujnik temperatury sprawdzisz omomierzem - opisy na forum
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Dawko » 11 gru 2013, o 17:39

Ani od 50 ani od 70 nie zaczyna się skala.
Mam takie liczniki http://www.autoxchange.nl/foto/15362_8_l.jpg
I dokładnie widać, że od jeszcze mniejszej skali się zaczyna, można to podliczyć sobie.

Mechanik mi mówił, że można jakiś szybki test zrobić na termostat i zapalił go, poczekał, potem wyłączył i czekał, więc nie wiem co tam robił.

Ok, może jeszcze dziś zdejmę ten czujnik temperatury i odpalę samochód tak jak było w jednym temacie aby sprawdzić go.
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez deusiwo » 11 gru 2013, o 19:35

Emiczka napisał(a):Deusiowo nie zaczyna się skala od 70 :P
chodziło mi o cyferki :-P dwudziestki bankowo nigdzie tam nie ma :P

Dawko weź pod uwagę że teraz jest zimno i auto trudniej zagrzać, mi też przez wiosne/lato/jesień do 90 sie zagrzewa w kilka minut a przez zimę przejade 10km to dopiero dochodzi do 90. a u mnie jeszcze dłużej to trwa bo mam większy silnik niż ty
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: [1.4 60KM] Wolno nagrzewający się silnik

Postprzez Dawko » 12 gru 2013, o 18:02

Dawko napisał(a):... Otóż po przejechaniu 5 km wskazówka dopiero ledwie pokazuje 20 stopni i to sprawdzałem jak było 10+st C...



Mówiłem, że tak było jak nawet temperatury były wyższe :)
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez k-m-r1 » 13 gru 2013, o 16:00

Dawko, nagrzej auto na postoju z odkreconym korkiem zbiorniczka płynu wsadz termometr i zmierz temperature w zbiorniczku jak będzie zblirzona do tego co jest na zegarach to czujnik temperatiry OK

jak bedzie mniejsza temperatura do wymiany termostat

czujnik temperatury można zmierzyc miernikiem opis był
warto zmierzyc też zasilanie na wtyczce jedno będzie 12-14V drugie będzie 5V

pozatym wskazówka nie pokaże 20 stopni bo to tylko odniesienie które zaczyna sie gdzieśdalej zgodnie z licznikiem
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez pietrasiak2 » 17 gru 2013, o 09:10

Dawko napisał(a):Wczoraj sprawdzał mechanik termostat jest w bardzo dobrym stanie.

Wizualnie to może sprawdzić tylko czy nie ma on uszkodzeń , ale w jakiej temperaturze zaczyna się otwierać , czy nie przepuszcza to już nie . Są opisy jak w domowy sposób to sprawdzić (mechanicy nie bawią się w to tylko wymieniają)
Dawko napisał(a): Jak już gdzieś poruszałem temat, mój golfik bardzo dużo pali bo aż od 12 w górę bez względu na porę roku, a może i czasami mniej w zimę

k-m-r1 słusznie napisał czujnik temperatury może być sprawcą bo oprócz pokazywania temperatury na blacie daje on info do ECU o temperaturze silnika ma on wpływ na dawkowanie paliwa i obroty (co powodować może większe spalanie)
Dodam też że ważny jest kolor czujnika powinien on być dobrany do kodu silnika :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron