Witrak bardzo głośna praca

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Witrak bardzo głośna praca

Postprzez bartek77754 » 22 mar 2012, o 21:09

Witam Mam problem z wiatrakiem od jakiegoś czasu gdy auto się zagrzeje włącza się wiatrak ale strasznie głośno pracuje. Obejrzałem to i wiatrak lata lekko na boki podczas pracy bije o obudowe. Prawdopodobnie łożysko w silniku wiatraka
I tu moje pytanie jak się do tego dobrać ? Czy naprawiać ten silniczek wiatraka czy nowy i jak się dostać do tego ?
bartek77754
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 15:48
Lokalizacja: dolnyśląsk

Witrak bardzo głośna praca

 

Postprzez prezesik » 22 mar 2012, o 21:29

We wiatraku są łożyska ślizgowe, sam silniczek jest nierozbieralny. Oczywiście możesz go rozebrać, ale już nie złożysz fabrycznych zgrzewów.
Radzę wymienić cały wiatrak na inny sprawny, bo tamten po zimie się zastał ( nie było potrzeby, aby się włączał, bo było zimno ) i z niego już nic nie będzie.
Aby go wymienić trzeba zdjąć cały przedni zdeś, przednie lampy, przednią belkę, wtedy możesz odchylić chłodnicę do zewnątrz i odkręcić wiatrak ( 3 śrubki na klucz 10 ).
Powodzenia.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Emiczka » 23 mar 2012, o 01:33

nowy lepiej , mnie to wstyd było bo jak się załączał drugie bieg wiatraka to masakra pol miasta mnie słyszało;p

Za nowy dałam około 100 złotych o ile się nie mylę i śmigam już 2 rok:) cichutko i jak należy:)
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

Postprzez bartek77754 » 26 mar 2012, o 00:24

Dzięki za info ;) Tak jak myślałem trzeba będzie się zabrać za to bo dokładnie jak koleżanka wyżej pisała na pierwszym biegu znośnie ale jak się włączy drugi bieg wiatraka to siara ładna jednym słowem helikopter
Dzięki pozdro i można zamknąć
bartek77754
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 15:48
Lokalizacja: dolnyśląsk


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron