Więcej mocy

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Więcej mocy

Postprzez Stealth » 13 lip 2007, o 09:30

Mój motorek ma 90 km - dokładnie poj. 1.8 GT
Przydałoby sie więcej mocy
Oprócz filtra stożkowego który nie jest problemem jak można by autku dodać koni?
Montując turbosprężarkę? Jesli ktoś robił coś takiego to proszę o pomoc
A może jest jakiś :-/ inny sposób???
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Więcej mocy

 

Postprzez Rider » 13 lip 2007, o 11:53

Stealth, sa rozne sposoby by zwiekszyc moc, mozesz zamontowac lzejsze kolo zamachowe, sportowe walki, wywalic kata, wstawic Chipa, ITD .... ale to wszystko dodaje niewiele (ale zawsze cos)

A jak chcesz miec duzo wiecej kucy to uzbieraj kaske i srub SWAPA, bo niewiem czy bedzie ci sie oplacalo krecic to 1,8.
Ale to tylko moje zadanie ;)
Volkswagen Klub Polska #853
E-pluribus unum
Avatar użytkownika
Rider
Badacz tematu
 
Posty: 155
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 22:37
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez Tiiger » 13 lip 2007, o 21:29

jeżeli mogę się wtrącić tak na marginesie to możecie mi powiedzieć o co chodzi z tym filtrem stożkowym, co daje i jak się go zakłada :/ ?? dzięki
Tiiger
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 7 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Rider » 14 lip 2007, o 01:56

Tiiger napisał(a):jeżeli mogę się wtrącić tak na marginesie to możecie mi powiedzieć o co chodzi z tym filtrem stożkowym, co daje i jak się go zakłada ?? dzięki

zakladasz go bardzo prosto. Wymontowyjesz seryjny filtr powietsza i na rore wstawiasz stozek, a daje napewno ciekawszy pomruk VW i jes "luzniejszy" doplyw powietsza do silnika (dobrze gdzy filt jest osloniety od strony silnika, zeby zaciagal zimne powietsze) i przez co autko potrafi sie troche lepiej zbierac
Volkswagen Klub Polska #853
E-pluribus unum
Avatar użytkownika
Rider
Badacz tematu
 
Posty: 155
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 22:37
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez Stealth » 16 lip 2007, o 09:48

jeśli już robić swapa to na 2.0 115 lub 150 KM łącznie ze skrzynią biegów i tu jedna uwaga gdyż inst. gazowa z 1.8 chyba nie będzie pasować do 2.0 Mam racjonke???
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości