wibracje na obudowie filtra powietrza 1.6 AEE

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

wibracje na obudowie filtra powietrza 1.6 AEE

Postprzez iwanciw » 7 mar 2015, o 23:42

Pomiędzy 2000-3000 obrotów odczuwam w kabinie dość głosne wibracje. Pochodzą one z obudowy filtra powietrza. Jednakże drgania na obudowie to skutek. Czy przyczyna mogą być poduszki silnika-wszystkie czy moze ta tylna prawa?. Czy ktos juz to przerabiał bo 3 oryginalne poduszki to koszt w granicach 800. Zamienników raczej nie biorę pod uwagę- z tego co rozeznawałem kwestie poduszek to zamienniki zbyt twarde.
Silnik 1.6 AEE
iwanciw
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 3 gru 2013, o 22:06
Lokalizacja: Katowice

wibracje na obudowie filtra powietrza 1.6 AEE

 

Postprzez Thorsten » 7 mar 2015, o 23:51

Przerabiałem problem zmęczonej poduszki. Miałem wszystkie ori. fakt że byłem w stanie unieść cały zespół napędowy o ponad 2cm w górę więc do wymiany poszła przednia poduszka. Po wymianie trząsło autem przy obrotach jałowych. Zrobiłem test, uruchomiłem auto, zaciągnąłem ręczny i hamulcem pedałem i delikatnie puszczałem sprzęgło a druga osoba widziała zachowania silnika bo maska była otwarta. Było widać jak gdyby silnik unosił się co świadczyło o luzach na poduszkach.
Auto pojechało do mechanika który jasno mi powiedział że może mi wymienić tą oryginalną na zamiennik ale nie będę zadowolony i że zostawił by to co jest teraz. Po jakimś czasie nowa poduszka "usiedziała się" i było dobrze.
Poduszki możesz sprawdzić tak jak opisałem albo złap za silnik/skrzynie i pomachaj nimi i zobacz jaki jest luz.

Jak zmienisz jedną poduszkę jak ja to licz się z tym że zanim się dopasuje to autem będzie trząść masakrycznie.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez iwanciw » 8 mar 2015, o 00:05

Czyli wymienić trzy, tyle tylko, że to tylko moje przypuszczenie, że wibracje spowodowane są poduszkami.
miałem kiedyś Audi B3 i tam też obudowa filtra powietrza była na przepustnicy i z czasem pojawiły się dokładnie takie wibracje. wymieniłem poduszki pod silnikiem i nic ale gosć, który ja kupił wymienił pod skrzynią i ponoć wtedy przeszło.
W tym moim golfie to jedynie jeszcze jakie mam wrażenie, że czasami przy odpalaniu tak jakby zarzucało motorem.
iwanciw
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 3 gru 2013, o 22:06
Lokalizacja: Katowice

Postprzez GolfiarzJR » 8 mar 2015, o 03:44

obstawiam poduszki tylko tyle mi przychodzi do głowy , ewentualnie poogladaj wszystkie śruby w całej masce a nóz pomoże czemuu nie , ale na 90% to poduszki . Mój znajomy miał prawie identyczny przykład tyle że mu nawalało coś w środku wymienił wszystkie poduszki tak wyszło i przestało .Oczywiscie poszukaj na internecie wiecej może ktoś miał identyko problem :-? :-?
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości