Webasto w MK3

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Webasto w MK3

Postprzez cinas » 27 paź 2007, o 20:58

Witam.
Mam w swojej golfince taki fajny gadżecik jak Webasto (ogrzewanie postojowe dla niewtajemniczonych). Z tego co dowiadywałem się od znajomych była to jakaś opcja za dopłatą lub montowano to w wersjach na Skandynawię (nie poparte żadnymi faktami). Steruje się tym ze środka kabiny za pomocą elektronicznego zegara. Samo webasto to taki mały ładnie obudowany silniczek z eleastyczną rurką, którą leci ciepłe powietrze na misę olejową i drugą rurką, którą odprowadzane są spaliny (cacko chodzi na benzynkę). Jeszcze tego nie odpalałem i jestem ciekawy, czy ktoś z was miał do czynienia z takim urządzeniem w osobówkach, ile to paliwa ciągnie itd?
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 31 paź 2007, o 00:00 przez cinas, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
cinas
Badacz tematu
 
Posty: 153
Dołączył(a): 4 sie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Sztum

Webasto w MK3

 

Postprzez uli » 28 paź 2007, o 00:41

kolego to urzadzonko o ktorym mowisz dziwi mnie ze jest na benzynke bo w honkerach jest na rope i sluzy do ogrzewania wnetrza auta jak i misy na postoju, pali robi okolo 0.85l/h 8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

cd

Postprzez rutek182 » 28 paź 2007, o 12:29

Jest i na benzynke. Kumpel ma Opla Vectre B i tez ma te urządzono ale nie wiem ile pali .. fajny bajer bo można sobie ustawić np. z jak wstaniesz rano w zimę to auto będzie już cieplutkie w środku.... Ja mam podgrzewane siedzenia wiec tez nie jest najgorzej :lol:
-=RuTeK=- VW Golf III

WCI & GD


MK3 97` Jokier

==> http://www.golf3.pl/topics2/golf-3-ruto-vt11728.htm <==
Avatar użytkownika
rutek182
Czytacz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 3 cze 2007, o 16:51
Lokalizacja: WCI= CiechanóW \ Gdańsk

Postprzez soltysmxo » 28 paź 2007, o 20:22

Ja mam webasto w swoim golfie 96r. 19 tdi z niemiec go przywiozlem, sprawuje sie super polecam wszystkim w ziomie super sprawa!! nie wiem ile pali ale miesici sie w nim zbiorniczek okolo 1 litra ropy tam wchodzi, interesuje mnie czy moge do tego dolaczyc pilot???? :shock:
soltysmxo
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 paź 2007, o 09:44
Lokalizacja: Bialystok

Postprzez daniel2505 » 29 paź 2007, o 14:28

uli napisał(a):kolego to urzadzonko o ktorym mowisz dziwi mnie ze jest na benzynke


Urządzonko jest zazwyczaj zasilane takim paliwem na jakim pracuje twój silnik. To urządzenie które opisałeś wyżej to Webasto mokre lepsza wersja która grzeje zarówno wnętrze jak i silnik. Ja mam w busie suche webasto czyli agregat pobiera paliwo z baku a do wnętrza dmucha tylko ciepłe powietrze przez dodatkowe wloty. Zużycie energii przy rozruchu 45W podczas pracy nie pamiętam ale coś połowę tego. Zużycie paliwa 0,25l na godzinę w moim przypadku ropy. Benzynki może palic więcej.
soltysmxo napisał(a): interesuje mnie czy moge do tego dolaczyc pilot????

Urządzenia wychodziły sterowane zegarem, pilotem a nawet przez moduł GSM. Jest więc możliwość dołożenia pilota ale wiąże się to pewnie z wymiana centrali sterujacej. Możesz jednak udać się do jakiegoś zdolnego elektronika który powinien bez problemu dołożyć ci sterowanie pilotem.
Avatar użytkownika
daniel2505
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15 paź 2007, o 15:53
Lokalizacja: Radom

Postprzez cinas » 31 paź 2007, o 01:29

daniel2505 napisał(a):Urządzonko jest zazwyczaj zasilane takim paliwem na jakim pracuje twój silnik...


Tak jak mówisz. Webasto u mnie ma odrębne podłączenie do baku z paliwem (wężyk i własną pompkę) i stamtąd zasysa paliwko. No jak będzie mi też paliło około 0.25 benzyny to da się znieść.
Dzięki
Avatar użytkownika
cinas
Badacz tematu
 
Posty: 153
Dołączył(a): 4 sie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Sztum

Postprzez Tomek » 31 paź 2007, o 21:48

ludzie przecież golfik bardzo dobrze grzeje zimą to nie MALUCH że pi.......zga
jak za cara
Tomek
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 12 maja 2007, o 10:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez cinas » 4 lis 2007, o 07:22

Tomek napisał(a):ludzie przecież golfik bardzo dobrze grzeje zimą to nie MALUCH że pi.......zga
jak za cara



Kolo, nikt Ci nie mówi, że masz montować sobie webasto lub wstawiać piecyk do golfiny!
Pytam forumowiczów o doświadczenia związane z posiadaniem webasto, a takie komentarze to dla mnie tylko nabijanie postów.
Avatar użytkownika
cinas
Badacz tematu
 
Posty: 153
Dołączył(a): 4 sie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Sztum

Postprzez heny » 5 kwi 2008, o 11:24

Witam.
Golfa 1.9d mam od tygodnia przyjechał z Berlina rok 1992,przebieg z książką i stanem technicznym to 157.000 na gotowo 4900 pln(biały ,3 furtki) .
Poprzednie moje auto to kadet 1,6d z którego wymontowałem webasto aby obnizyc kupujacemu cenę.
Proszę o foto oryginalnie zamontowanego ogrzewania postojowego abym wiedział gdzie je umieścić i w który wąż wodny sie wpiąć.
z góry dziekuje
heny
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 18:38
Lokalizacja: Wałcz

Postprzez marcinsze » 5 kwi 2008, o 19:27

Witam, ja też mam Webasto w Golfiku 93 rocznik. Golfik zasilany bezynką i webasto też benzyną. Bardzo fajna sprawa zwłaszcza w zimowe dni. W tym roku trochę zima nas rozpieszczyła wiec nie uzywałem często. Poza tym bardzo dobre rozwiązanie jeśli nie ma się ogrzewanego garazu i ma się małe dzieci. Nastawiasz webasto na jakies 20-25 minut przed odjazdem i w samochodziku cieplutko, szyby elegancko odmrożone, samochód gotowy do odjazdu. Jak będę po weekendzie u siebie to zrobię Ci fotki i dołącze do tego posta, ale w internecie też widziałem. Pozdro
marcinsze
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 30 paź 2007, o 23:54
Lokalizacja: Borowa

Postprzez kuncio » 16 lip 2008, o 23:09

Witam wszystkich.
Niedawno nabyłem Golfika 3 i otóż w bagażniku znajduje się webasto (Eberspacher B1L). Nie mam pojęcia jak się zabrać do uruchomienia tego cuda. Poprzedni właściciel też nie wiedział jak to odpalić więc ok 3 lata nie było wcale używane. Wygląda powierzchownie jakby wszystko było podłączone. W kabinie jest zegar-sterownik, jednak wyświetlacz jest wyłączony.
Czy ma ktoś pojęcie od czego mógłbym zacząć procedurę sprawdzania/odpalania tego cuda (tak żeby nie wysadzić autka w powietrze ;-) ). Jak uruchomić ten regulator? Jak sprawdzić czy to w ogóle działa?
Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
kuncio
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:58
Lokalizacja: Kętrzyn

Postprzez PiJey88 » 17 lip 2008, o 15:18

moja matka ma webasto w oplu corsie 1.7 dieselku

seterowanie jest małym zegarkiem tak jak na fotce z golfa w pierwszym poście, ale jest tez osobny pilot sterowania jak do alarmu

corsa gosci u nas juz kilka lat, ale u mnie nikt jeszcez nie odpalal :lol:
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Następna strona

- - - http://adrkurs.pl/szkolenia/hds/



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 30 gości