VW Gol 3 Dym z silnika lub okolic

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

VW Gol 3 Dym z silnika lub okolic

Postprzez przemo889 » 14 sie 2013, o 01:55

Witam, od razu powiem, że jestem laikiem jeśli chodzi o kwestie techniczne samochodu i cały czas się ucze. Otóż byłem ostatnio na wakacjach i nie miałem możliwości jechać samochodem. No więc autko stało na parkingu przez ok.3tyg. Oczywiście po takim czasie rozładował się aku po całkowitym naładowaniu montuje spowrotem odpalam i niby wszystko działa ale po ok.minucie jak silnik nabrał już jakąś temperature z silnika czy jego okolic(tylna prawa część silnika) zaczął unosić się śmierdzący dym(ek). Próbowałem zlokalizować to miejśce ale z marnym skutkiem. Sprawdzałem poziom płynów i oleju i niby wszystko w normie, filtr powietrza czysty,wtryski chłodnicy na drodze zbiornik-silnik i silnik-zbiornik ciepłe więc obieg jest. Z wydechu wychodzi biały dym, a nie żaden niebieski czy czarny jak to co niektórzy na forach pisali. Silnik pracuje w miare normalnie, tzn. podczas postoju słychać jakby sie co jakiś czas dusił. Podczas ruszania ma troszke mało mocy ale w tych modelach ponoć już tak jest. Jak myślicie czego to może być wina? coś z silnikiem? cewka? świece? sonda lambda? Już sam nie wiem. Od czego najlepiej zacząć. Prosiłbym w miare możliwości miejsca w których dana część się znajduje po jak móiłem jestem troszke zielony jeszcze w tych kwestiach. Z góry dziękuje i Pozdrawiam :)

P.S. - moje autko to VW Golf III, 1.8 CL, 92r., wersja 3-drzwiowa, przebieg ok.190 tys. km. spalanie to ok.9-10l/100km w mieście.
przemo889
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 sie 2013, o 00:31
Lokalizacja: Polska

VW Gol 3 Dym z silnika lub okolic

 

Postprzez pawlacz » 14 sie 2013, o 13:07

Dym z rury jakos charakterystycznie smierdzi?
Gęsty jest czy cos?

Bialy dym to para wodna.
pawlacz
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 26 maja 2013, o 12:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez przemo889 » 14 sie 2013, o 13:35

Dym z rury nie jest gęsty, śmierdzi jak zwykłe spaliny. a co z tym dymem z silnika? moge gdzieś tym autem jechać? czy mam się tym nie pokoić i nie odpalać?
przemo889
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 sie 2013, o 00:31
Lokalizacja: Polska

Postprzez pablomed » 14 sie 2013, o 18:21

Po pierwsze podejrzewaj wyciek płynu chłodzecego, ubytek zauważysz później, daj jakieś fotki skąd paruje. Albo poproś kogoś o pomoc bo plyn chłodzacy cz np parujący z kolektora wydechowego olej mają bardzo charakterystyczny zapach i ktokolwiek z doświadczeniem samochodowym od razu ci powie co śmierdzi, bedą wstepne informacje.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez pawlacz » 14 sie 2013, o 20:52

Wiesz, moze masz dziurawą rure wydechowa gdzies pod samochodem i tamtedy idzie dym do komory silnika. a co do dymu to przyłóż reke do rury wydechowej i powochaj, jak niczym nie bedzie smierdziec to chyba jest ok.

Moj tez ostro kopci myslalem ze spala plyn chlodniczy ale nic nie ubywa i by był slodkawy posmak spalin.
pawlacz
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 26 maja 2013, o 12:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez przemo889 » 16 sie 2013, o 04:56

pablomed napisał(a):Po pierwsze podejrzewaj wyciek płynu chłodzecego, ubytek zauważysz później, daj jakieś fotki skąd paruje. Albo poproś kogoś o pomoc bo plyn chłodzacy cz np parujący z kolektora wydechowego olej mają bardzo charakterystyczny zapach i ktokolwiek z doświadczeniem samochodowym od razu ci powie co śmierdzi, bedą wstepne informacje.


No gadąłem już ze znajomym i ma to sprawdzić.
A co do fotki to link poniżej.



Z tym że nie wiem skąd on się ulatnia dokladnie czy z silnika czy spod silnika.

http://zapodaj.net/a7d09d8b2eb3a.jpg.html
przemo889
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 sie 2013, o 00:31
Lokalizacja: Polska

Postprzez Imper » 16 sie 2013, o 20:34

na 90% cieknie plyn chlodniczy z kolektora dolotowego. wsadz glowe pod auto i sprawdz czy nie kapie na wydechowy i odrazu odparowuje
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości