uszzcelka pod głowicą

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

uszzcelka pod głowicą

Postprzez mateusz_918 » 22 lis 2012, o 19:09

witam i stało się trzasła mi uszczelka pod głowicą mam pytanko bo niewiem jakie tam jest oznaczenie i niechciał bym kupić złej może ktoś wie jakie

i dochodzi mi rozbiórka do dołu silnika bo gdzies tam olej leci będzie ciekawie dam fotorelacje tylko poczekam do wypłaty :hyhy:
mateusz_918
Gaduła
 
Posty: 444
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 17:51
Lokalizacja: Lech Poznań
Rocznik: 96
Silnik: 1.9 AFN
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

uszzcelka pod głowicą

 

Re: uszzcelka pod głowicą

Postprzez Pawełgolfgreen » 22 lis 2012, o 21:01

masz pewność że na pewno uszczelka? wywala z korka?ubywa płyny albo dymi. Uszczelka miski olejowej mały koszt ok 50 zł,możesz sam zrobić.
Jestem bokiem prędkości
Pawełgolfgreen
Badacz tematu
 
Posty: 323
Dołączył(a): 28 lip 2011, o 19:39
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Emiczka » 22 lis 2012, o 21:06

Ole jeśli chodzi o olej to jak kolega napisał opisz dokładniej bo być może wystarczy tylko wymienić uszczelkę pokrywy zaworu i ja sama ją wymieniałam i płaciłam za nia 25 złotych więc grosze a jednak wymiana uszczelki pod głowicą o wiele większy koszt i robocizny dużo.
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

Postprzez Pawełgolfgreen » 22 lis 2012, o 21:35

koszt robocizny ok 250 zł. uszczelka 60 zł oraz planowanie 70 zł
Jestem bokiem prędkości
Pawełgolfgreen
Badacz tematu
 
Posty: 323
Dołączył(a): 28 lip 2011, o 19:39
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez trollu » 23 lis 2012, o 01:03

uszczelka pod dekiel do 2.0 ADY Victora Reinza 96zł z tego co pamiętam. Na szybko - nowy rozrząd 250zł(?-nie pamiętam dokładnie), warto zrobić od razu remont głowicy - uszczelniacze i popychacze. chcąc zrobić wszystko na 100% to trzeba parę ładnych stówek liczyć.

skoro masz oznaczenie silnika to w sklepie powinni Ci dobrać uszczelkę, poza tym podejrzewam, że do 2E/ADY/AGG uszczelki będą takie same więc kup uszczelkę do 2.0 i spokój
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez mateusz_918 » 23 lis 2012, o 18:01

z tymi sklepami to wiesz co kupuje to zwracam bo się gamonie nieznaja

a co do uszzcekli to na pewno głowica brachol mechanik ;)

i gdzes z dołu silnika olej się sączy ale niebardzo widzę gdzie się rozbierze górę silnika to odrazu cały i z uszczelniaczami wszystko około tyś bede mieć , a co za robociznę to czteropak lecha premium zalety mechanicznego brata ;-)

rozrząd mam nowy auto kupowałem trochę ponad mieś temu wymieniałem
mateusz_918
Gaduła
 
Posty: 444
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 17:51
Lokalizacja: Lech Poznań
Rocznik: 96
Silnik: 1.9 AFN
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez trollu » 23 lis 2012, o 18:07

mateusz_918 napisał(a):rozrząd mam nowy auto kupowałem trochę ponad mieś temu wymieniałem

wiesz pewnie o tym że firmy jak gates czy contitech nie zalecają ponownego naciągania paska? jeżeli teoretycznie raz był założony to po zdjęciu wypadałoby założyć nowy. taka teoria ale nigdy nic nie wiadomo.
co do oleju to odma drożna i szczelna? spod dekla sie nie poci? ja tez myślałem, że uszczelka misy puszcza a wyszło że odma ciekła
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez mateusz_918 » 23 lis 2012, o 18:24

własnie wymieniłem bo myslałem ze to tam leci była klejona na taśmę więc wywaliłem cały ten aparat z czujnikiem kupiłem nowy i ten wąż od pokrywy zaworów co z tej kwadratowej puszki wychodzi też wymieniłem bo na taśmę był klejony i dalej mokro nieczekałem tylko pojechałem do brachola(mechanika) by luknął i powiedział ze uszczelka wytarłem kazał się przejechać i luknął i stwierdził fakt

[ Dodano: 2012-11-23, 17:34 ]
acha i jeszcze jedno czy wam też spalanie po zgaszeniu silnika ustawia sie na 99litrów i spada w dół w czasie jazdy??
mateusz_918
Gaduła
 
Posty: 444
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 17:51
Lokalizacja: Lech Poznań
Rocznik: 96
Silnik: 1.9 AFN
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez trollu » 23 lis 2012, o 18:52

mateusz_918 napisał(a):acha i jeszcze jedno czy wam też spalanie po zgaszeniu silnika ustawia sie na 99litrów i spada w dół w czasie jazdy??

nie. na zimnym wyskakuje -.--, później pierwszy odczyt to różnie, czasami 26 ale potrafi wysoko skoczyć jak np skasujesz MFA i depniesz na 1 czy 2 do 99 może się pojawić. tak czy inaczej normalnie tak nie ma.
co do odmy to polecam wyczyścić też ten grzybek pod ta kwadratową osłonką, w zesżłym roku jak go czyściłem to mase szlamu stamtąd poszło
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 13 gości

cron