Uszkodzona przepustnica?

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Uszkodzona przepustnica?

Postprzez 15kamel » 11 sty 2013, o 16:57

Witam, ostatnio mialem problem z alarmem ale odcialem to ustrojstwo, poprzepinalem pare przewodow i wszystko hulalo. Z radosci gdy odpalilem silnik normalnie z kluczyka przegazowalem go troche(zimny byl) i cos sie uszkodzilo. Mianowicie podczas odpalania stuka cos w przepustnicy. Samochodu bez wcisniecia gazu nie idzie odpalic a gdy puszczam pedal gasnie, w dodatku smierdzi paliwem(jakby dawka za duza). Pytanie do fachowcow, co sie moglo zepsuc? silnik krokowy deba stanal? Juz nie wiem czy kupowac przepustnice czy zdjac tą co jest sprobowac przeczyscic, moze jakies ciegno spadlo? prosze o porade. pozdrawiam
15kamel
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 18:48
Lokalizacja: Żyrardów

Uszkodzona przepustnica?

 

Postprzez trojeczkaGT » 11 sty 2013, o 17:25

no najpierw zobacz czy cos sie nie poluzowalo silniczek krokowy nie zacial a potem kup ewentualnie przepustnice
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez greg_117 » 11 sty 2013, o 17:33

w przepustnicy jest taka blaszka i może ona się ci zacięła i już dupa... to samo miałem w bmw e36 ... ta blaszka musi luźno chodzić i o nic nie może trzeć ;/ w przeciwnym razie właśnie są takie problemy albo straszne falowania silnikiem ;/
greg_117
Gaduła
 
Posty: 514
Dołączył(a): 23 sty 2010, o 01:30
Lokalizacja: Bieżuń

Postprzez pietrasiak2 » 11 sty 2013, o 18:21

Sprawdź czy nie spadła sprężyna z osi przepustnicy tzn zaczepy , niechce cię straszyć ale sprawrziłbym klawiaturę czy to klepanie przepustnicą się nie wydostaje z głowicy i zawór się zawiesił,ja bym to sprawdził i zdjął pokrywę zaworów :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez trollu » 11 sty 2013, o 18:39

jaki silnik bo 2E ma inną przepustnicę niż ADY/AGG. podejrzewam że ta druga opcja. ja miałem tak samo, to tyrkotanie to nastawnik przepustnicy który próbuje ją ruszyć. u mnie to ustąpiło po odpaleniu z wciśniętym pedałem gazu i wymianie bezpiecznika - spalił się bezpiecznik pod maską. Sprawdź czy nie spalił Ci się bezpiecznik pod zbiorniczkiem wyrównawczym, pod przezroczystym wieczkiem. Przepustnicę też bym później sprawdził
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez 15kamel » 12 sty 2013, o 02:15

ok dzieki za porady bede jutro dlubał i dam znac jakie efekty

p.s silnik ady

[ Dodano: 2013-01-17, 12:17 ]
udalo sie zrobic dziada;p odlaczylem aku i poszedlem grzecznie spac zalewajac gardlo cytrynowka na lepszy sen i nastepnego dnia podlaczylem wszystko, odpalam i nic, dalej bez gazu nie daje rady odpalic, sprawdzilem ten bezpiecznik i styki byly strasznie zasniedziale, zeskrobalem nozykiem osad i wlozylem spowrotem, po tym zabiegu odpalil ale sie strasznie mulil(brak mocy, elastycznosci), po czym poszarpalem troche linka od gazu i znow odpalilem i zaczal hulac:)

dzieki za pomoc:)
15kamel
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 18:48
Lokalizacja: Żyrardów


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron